Co na suche zniszczone włosy

Aniula899

Czego uzywacie na wlosy w kiepskiej kondycji? probuje olejować i nakladam jakies maski kallosa keratynowe, ale nadal moje wlosy wyglądaja tragicznie. Za miesiac ide na wesele siostry i chcialam ladnie sie uczesac, a fryzjer juz mi powiedzial ze z takimi wlosami to cudów mi na glowie nie zrobi :( a tak chcialam ladnie wygladac ;( wiem ze miesiac to malo czasu, ale moze znacie jakies sposoby, ktore szybko zadzialaja??

szalonailona

oj z doswiadczenia polecam to: http://inoar.com.pl/hair-care?product_id=103 ;) meeega szybko mi sie wlosy ogarnely i teraz juz mam spokoj :D

rybka85

jakies olejki obczaj, czasem pomagaja. podobno kokosowy potrafi zdzialac cuda ;)

Aniula899

nie lubie olejkow ;( a ta seria Inoar ciekawa sie wydaje. chyba moja kumpela robi sobie ich keratyną wlosy :D

szalonailona

tak, keratyne tez maja, czasem podgladam na ich fp przemiany wlosowe po keratynowym prostowaniu- efekt miazga!! <3

Wiktoria2S

Najlepiej wypróbować olejek rycynowy - dostępny w każdej aptece i tani. Jak włosy dobrze na niego zareagują, to wtedy kupić inne - kokosowy, migdałowy itp.

OlkaFros

Ja używam olejku arganowego i jest super :)

madlena

Po pierwsze oleje nie ą uniwersalne i zanim trafisz na ten, który twoim włosom pomoże to może potrwać. Ja dwa lata szukałam oleju dla siebie. Po drugie maski keratynowe, proteinowe mogą powodować wysuszanie, puszenie i inne historie zwane po prostu przeproteinowaniem włosów. I wtedy jest jeszcze gorzej. Dobrą i tanią maską nawilżającą, którą znam jest granat i aloes z Alterry, ale nie nakładaj na skalp tylko na włosy.

jezynaWmiodzie

Kupowałam kiedyś skrzypowitę, ale potem posłuchałam lekarki - całkiem przypadkowo w sumie i przkeonałą mnie, ze dieta jest bardoz wazna,a le te suplemety w tabletkach na włosy itp niewiele dają, niewiele się z tego przyswaja. Poza tym często ignorujemy takie czynniki jak stres i ogólny stan zdrowia, któ®e odbijają się na włosach, na jakości snu itp...

rudadagusia

Jeśli chodzi o suche i zniszczone włosy to moim zdaniem zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest dobra maska. Ja używałam tej STAPIZ Sleek Line Repair, którą w Polsce można dostać w [url]https://www.perfumeria.pl[/url] . Swietnie nawilża, walczy z suchymi końcówkami, a do tego ładnie pachnie i nie obciaża włosów, co moim zdaniem ejst na duży plus, bo niestety wiele produktów do pielęgnacji może i działa, ale powoduje, że skóra głowy szybko się przetłuszcza.

agrafka9

No bo chodzi o to, żeby zadbać o siebie od środka, najlepsze specyfiki nie pomogą jeśli się źle odżywiamy, pijemy za dużo alkoholu czy palimy papierosy. Natychmiast to się odbija na cerze czy włosach.

jezynaWmiodzie

Olejek arganowy kupiłam - rewelacja, ale bardziej do skóry, na wlosy przed myciem trzeba tak na 10 15 minut, kokosowy to chyba trzeba najpierw podgrzać zanim na włosy? ;) Z tabletkami jestem ostrożna , odstawiłam te skrzypowity - żołądek, wątroba - trzeba narawde o nie dbać

pentox

Może suplementuj się żelazem? Pomaga na wypadanie włosów. "Żelazo wpływa także na działanie enzymu wpływającego na prawidłową budowę i termin wzrostu włosa. Jeśli pojawia się niedobór tego pierwiastka, nasz organizm dostarcza go w pierwszej kolejności do najważniejszych organów, takich jak serce czy płuca. Komórki cebulek włosowych dostają go najmniej."

mercy

Jedz też dużo papryki, świetnie działa na włosy i paznokcie ;) Możesz zastosować także maski domowej roboty albo kosmetyki od vichy [url]http://www.vichy.pl/diagnostyka-porady-w%C5%82osy/diagnostyka/d4.aspx[/url] - są bardzo skuteczne

pentox

Dziewczyny, dorzuciłam do swoich włosów olejowanie oleje kokosowym i faktycznie, czują się lepiej. A jak je wzmocnić od środka? Zastanawiam się nad zakupem żelaza, ale wolałabym jeszcze inne witaminy i w jednym suplemencie. Będę wdzięczna za pomoc.

fidejka

hej, ja mam blond... martwy włos wymaga szczególnej pielęgnacji... dlatego u mnie wszelkie maseczki, odżywki sa ciągle w ruchu, a co do farbowania i prostowania, to mam wrażenie że moje włosy są najładniejsze po farbowaniu - mniej sie przetłuszczają, a jak je wyprostuję to są piękne i lśniące (szkoda że to tylko pozory...... :( )

Izunia13

To może i ja dołożę artykuł z domowymi maseczkami do włosów - http://mestetyczna.pl/15-przepisow-domowe-maseczk/ . Wyglądają obiecująco i są przede wszystkim naturalne.

jezynaWmiodzie

Okel kokosowy TYLKO NIERAFINOWANY jest faktycnzie mega! Ale przy okazji zamiast tabletek wybrałam teraz Biovital zdrowie. Zobaczyłam u teściowej i jak poczytałam opisy na opakowaniu, to mi tego potrzeba , np. witmainy z grupy A potrzebne są do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, pomagają utrzymać prawidłową koncentrację i ogólne zdrowie psychiczne, zmniejszaja objawy zmęczenia, odgrywają ważną rolę w metabolizmie węglowodanów :;)

Wiktoria2S

Spróbuj poolejować włosy przed myciem. Dobry jest olej rycynowy, ale może trochę wysuszać włosy, dobry jest arganowy - dobrze nawilża. Ostatnio używałam też do olejowania włosów olejku regenerującego - egzotycznego od Bielendy. Wygładził włosy, przestały się puszyć. No i ma bardzo ładny zapach.

Liczi

Olejek arganowy + dobry suplement do stosowania "od środka". Najlepiej w syropie :)

pentox

Mnie w końcu pomógł biovital z żelazem - chyba miałam jakiś niedobór i jak suplementuję od dłuższego czasu to widzę różnice. Mniej włosów mi wypada, nie łamią się tak i paznokcie też udało mi się dłuższe zapuścić ^^

Liczi

Pentox, swoją drogą z tym biovitalem to naprawdę dobry pomysł, bo poza działaniem na serce itp. dodaje energii. A jak organizm lepiej funkconuje, my czuejemy się lepiej, to ma to zbawienny wpływ na całe nasze ciało. Na włosy także:)

aneta245

Ja po dekoloryzacji też miałam problem z włosami, musiałam je trochę podciąć bo były zniszczone i wysuszone. Teraz olejuję włosy, biorę też tabletki z biotyną na poprawę ich kondycji. Już są w lepszym stanie i mam nadzieję, że z każdym dniem będzie lepiej :)

Goyya

No, ale jeśli ktoś ma problem z tymi włosami to przecież może spróbować zacząć brać jakieś tabletki, czy szampony które pomogą, a jak trzeba gdzieś iść to macie różnego rodzaju włosy naturalne w różnych odcieniach można sie posiłkować jakiś czas czymś takim, żeby czuć się swobodnie.

Wiktoria2S

Tabletki to pomogą raczej na ogólną kondycję włosów, wypadanie czy wzmocnienie. A suche włosy wymagają nawilżenia od zewnątrz, jakimiś olejkami, mgiełkami czy zastosowaniem serum. Mi pomaga tropikalny olejek kokosowy od Bielendy, używałam go tylko do ciała, ale kiedyś spryskałam nim końcówki i ładnie je posklejał. Teraz czasami używam też na całą długość włosów, ale trzeba uważać z dawkowaniem, aby nie przeciążyć i nie przetłuścić włosów.