Kremy BB a może lepiej CC?

Irmina79738

Kochane czym się różni krem BB od tego CC? :-/. Czy to po prostu sztuczka marketingowa aby przyciągnąć więcej klientów czy naprawdę się czymś różnią oba te produkty?

morsik12

Nie znam zbyt wielu kremów CC, zaledwie 3 / nie są one z wyższej półki cenowej/i według mnie różnią się większym nawilżeniem .Tak mi się wydaje .

Irmina79738

Czyli krem CC powinien lepiej nawilżać skórę?

weronkaa84

Moim zdaniem krem CC jest bardziej kryjący od kremu BB. W przypadku cery trądzikowej czy naczynkowej powinien lepiej sprawdzić się ten CC. Ale jak jest w praktyce, to nie wiem, bo jeszcze CC nie stosowałam. :) Słyszałam jeszcze o kremach DD, które są przeznaczone dla cery dojrzałej :)

Irmina79738

Czego to firmy kosmetyczne nie wymyślą? :-) A może są już produkty FF? :-) Bo EE to już nie będzie chwytna nazwa dla potencjalnych klientek :-)

weronkaa84

Doczytalam sie ze mają powstać EE :-) może z czasem będzie cały alfabet takich kremów :D

morsik12

No moje CC kremy lepiej nawilżają a te z Eveline matują też fajnie. Także to trochę pewnie i marketing...a trochę się też różnią .

weronkaa84

Pewnie tak. Producenci CC obiecują ,że maja one lepsze krycie, ale w rzeczywistości wcale nie musi tak być :)

koziczka

Ja akurat nie mam przekonania do tego typu kremów, troche też się rozczarowałam. Nie znaczy to jednak, że są złe. Wydaje mi się jednak, że są odpowiednie dla "młodej" buzi, jak też takiej, co nie ma skaz (pryszcze, pajączki, przebarwienia itp). Obojętnie czy BB, czy CC- owszem, pielęgnują cerę, ujednolicają kolor karnacji, jednak są zbyt naturalne, nie zakrywają tego, co chcemy ukryć;)

morsik12

Ja nawet lubię kremy BB, czy też CC, zwłaszcza wtedy gdy twarz jest w dobrym stanie / nie mam już nastu lat /;)

weronkaa84

To fakt, wszystko zależy od cery. Choć ja przyznam szczerze, że moja mieszana potrafi być kapryśna i problematyczna. Coraz wyskakują mi jakieś syfki, mam rozszerzone pory, pękające naczynka przy skrzydełkach nosa. Używam teraz BB i zaskoczona jestem, że wszystkie niechciane "niespodzianki" ładnie tuszuje:) Może to też zależy i od firmy kremu :)

Aniula899

uzywam kremu bb i jest idealny :) ale tylko oryginalny azjatycki :) w upal nakladam go punktowo

martynalo

wole CC

Rudzielec

Mam bb z GR, ale uzywam go glownie latem i wybralam ten ze wzgledu na spory filtr UV, wczesniej mialam z Garniera i tez byl ok.

jjusti18

Witam wszystkich, chciałabym się doradzić czy ktoś z Was używał lub używa oczyszczający peeling z neem firmy Himalaya? Okryłam ostatnio ciekawy sklep indyjski Himalaya Herbs, ale niestety nie wiem jak działają ich kosmetyki. Opis brzmi zachęcająco, ponieważ peeling ma dokładnie oczyszczać oraz odżywić twarz... Jakby ktoś znał firmę proszę o radę, czy warto zakupić?

rudadagusia

No i bardzo często jest tak, że kremy CC mają po prostu większy filtr przeciwsłoneczny. Ja na przykład zamówiłam sobie kiedyś krem CC od Clinique to miał on aż filtr 30!! No i przede wszystkim lepiej krył niż ten BB

Wiktoria2S

Krem CC chyba trochę lepiej kryje od kremu BB, jest bardziej jak podkład. Krem BB ma zapewnić naturalny, zdrowy wygląd cery, a CC dodatkowo powinien też tuszować niedoskonałości. Ja staram się nie używać codziennie podkładu czy kremu BB, bo dobrze dobrana baza pod podkład, o ile nie ma się dużych niedoskonałości cery jest w stanie zastąpić podkład. Teraz używam różowej bazy pod podkład od Bielendy i buzia ma lepszy koloryt, jest rozświetlona i nawilżona.