Odżywki do rzęs.

ilonaK

Ciekawi mnie jakie zdanie macie na temat odżywek do rzęs. Czy jest sens ich stosowania? Jakie polecacie ? Nie które kosztują nie małe pieniądze , czy są ich warte? Ja osobiście stosuję olejek rycynowy , co prawda nie daje spektakularnych efektów ,ale jest różnica. Kiedyś miałam mega długie rzęsy ale ostatnio znacznie straciły zarówno na długości jak i na objętości .

Julitta

Ja stosowałam odżywkę Bell, nie polecam (możesz przeczytać recenzję, którą dodałam). Również osobiście używam olejku rycynowego i jestem z niego bardzo zadowolona. Myślę, że szkoda marnować pieniądze na te odżywki jak za grosze można kupić olejek ;) Chociaż jedna z dziewczyn polecała tutaj odzywkę Eveline. Widziałam ją w Rossmanie za 10 zł ostatnio ;)

Irmina79738

Odżywka do rzęs firmy eveline to numer jeden :-)

ilonaK

Skoro tak zachwalacie to muszę wypróbować .

car00lina

L'Biotica ma dobry produkt do rzęs. Można go dostać np w aptece.

Kolorowa

Ja ostatnio zakupiłam odżywkę Bell i bardzo mi odpowiada. Już zauważyłam poprawę kondycji rzęs.

grincz01

Ja gdzieś widziałam na jakiejś stronie internetowej odżywkę do rzęs za jakieś ok. 200 zł firmy "La Rocher"( mam nadzieję ,że nie zrobiłam w nazwie firmy literówki) :-) Odżywka podobno jest świetna,ale niestety nie na moją kieszeń :-\

prawdziwa

Moim zdaniem zawsze warto wypróbować odżywki do rzęs,zwłaszcza,kiedy widzimy,że są one osłabione i wymagają wsparcia.Tak było ze mną.Z początku ze względu na wrażliwość oczu,podchodziłam sceptycznie do tego typu kosmetyków,albowiem bałam się niepotrzebnego ich podrażnienia.Postanowiłam jednak zaryzykować kupując Skoncentrowane serum do rzęs 3w1 Advance Volumiere firmy Eveline i muszę stwierdzić po dość długim stosowaniu,że jest to dobry produkt i co najważniejsze niezbyt kosztowny.O szczegółach napisałam w recenzji w katalogu produktów,więc zapraszam do lektury.

Kosmetyczka

Widziałam efekty stosowania tej odżywki [u]http://esentia.pl/p/revitalash-revitalash-advanced-odzywka-do-rzes/[/u]. Cena powala, ale rzęsy tej Pani były o jakieś 0,5-0,7cm dłuższe i znacznie grubsze po 2 miesiącach stosowania. Gdybym nie widziała, to bym nie uwierzyła.

Klara

ja też widziałam efekt revitalsh.... moja koleżanka, ktora miała bardzo zniszczone rzęsy po sztucznych odżywiła sobie na piękne wachlarze. aż trudno uwierzyć, ale cen faktycznie powala

marjories

Też jestem bardzo ciekawa, bo mam słabe rzęsy. Ceny niektórych specyfików powalają, ale jeśli efekt stosowania jest pozytywnie powalający, to bym sie nawet szarpnęła.

Angelika

Jak dla mnie dobre jest stosowanie odżywek . Ja uzywa odżywki do rzęs z eveline i jak dla mnie jest w sam raz. :)

evelyn1203

Ja również stosuję olejek rycynowy, nakładam go na wacik w patyczku kosmetycznym do uszu. Rzęsy są po nim mocniejsze i lśniące. Trzeba pamiętać jednak o regularnym stosowaniu i nie nakładać go tuż przed snem, aby olejek nie dostał się do oczu.

ilonaK

Evelyn1203 na moim olejku pisze ,że można nim nawet zakraplać oczy . Jest bardzo bezpieczny bo nawet nieraz mi się dostał do środka i nic kompletnie się nie działo , większą szkodę wyrządzają mi niektóre mleczka do demakijażu niż olejek rycynowy .

grincz01

Ja od dziś będę testowała działanie odżywki do rzęs Bell. Jestem ciekawa czy wzmocni moje rzęsy:-)

Irmina79738

Olejek rycynowy słynie ze swoich właściwości regeneracyjnych. Choć najczęściej stosuje się go do włosów, brwi i rzęs, dobry jest również dla skóry, bo wzmacnia i poprawia jej elastyczność :-)

marjories

Z tą różnicą, że np. do rzęs można zastosować w postaci nierozcieńczonej, natomiast na skórę w czystej postaci to ciężki kaliber - może baaardzo wysuszyć skórę. Dla porównania, przy olejowym oczyszczaniu skóry suchej zaleca się tylko 10% oleju rycynowego w mieszance, a przy skórze mieszanej max 20%.

Justyna35356

Olejek dodawać do maseczek, kremów?

marjories

Olej rycynowy jest bardzo gęsty...nie wiem czy krem z dodatkiem oleju nie byłby czasem zbyt ciężki (może do stosowania na noc?)

urszulan7

Czasami jak nie zapomnę to na noc nakładam odzywkę Eveline , stosuję ją też jako podkład pod tusz

anka8661

Ostatnio zakupiłam sobie regenerujący krem do rzęs firmy L'biotica. Zużyłam już dość sporo i szczególnych efektów nie widzę.

Irmina79738

Ja na pewno po proszę mojego świętego Mikołaja o Revitalash do rzęs :-)

marjories

Anka, dzięki za cynk. Już byłam bliska kupna tej odżywki z L'biotica, ale skoro zero efektów, to nawet niska cena mnie nie skusi

anka8661

Mnie właśnie skusiła cena, była w promocji za niecałe 5zł ale teraz już wiem dlaczego. Przynajmniej dla mnie się nie nadaje i bardzo niemiłe uczucie po nałożeniu mam na rzęsach.

luna1

wystarczy poczytać jaki skład mają te wszystkie odżywki by się przekonać że te najdroższe składem przypominają te nasze polskie, a różnią się tylko ceną i opakowaniem, no i oczywiście reklamą za którą płacimy. Skład tych odżywek jest bardzo podobny, bazują na keratynie, wit.B5, biotynie, dodatkowo są wzbogacane ekstraktem z zielonej herbaty lub też wyciągiem z owoców granatu. Polecam naszą polską odżywkę Dermena Lash , nie zrujnuje portfela a efekt będzie taki sam, o ile nie lepszy

cialkozieleni

jeśli chodzi o odżywki do rzęs, to nie mam do nich zaufania, miałam jakiś czas temu znanej polskiej marki, raczej tani, rzęsy jekieś uklejone po kwadransie; miałam ją kilka miesięcy, myślałam,że rzęsy się wzmocnią itd. a jak wypadały, tak wypadały, a sama odżywka skisła czy jakaś żółta się zrobiła.

cialkozieleni

Ja wiem, że odżywka ma odżywiać, ale zwróćcie uwagę na to, ile jest dziwnych E... w ich składzie, może lepiej kupić sobie skrzypowitę? Albo ten olejek rycynowy wypróbować.

luna1

nie wiem jaką odżywkę stosowałaś, przyznam że miałam problemy z wypadającymi rzęsami i właśnie tę odżywkę zaproponowała mi jedna z moich klientek, magister farmacji. Przyznam że uratowała resztki mojego owłosienia na powiekach dzięki tej odżywce rzęsy się wzmocniły a dodatkowo urosły nowe:) Poza tym jako jedna z nielicznych wzmacniającą mieszek włosowy, poprawiającą jego odżywienie i stymulację odrastania włosów. Sama ją wypróbowałam stosując codziennie na noc

ilonaK

Ja po zgłębieniu tematu odżywek zostałam wierna mojemu olejkowi rycynowemu . Poszukiwałam w moich drogeriach tej od Eveline ,ale panie w sklepach patrzały na mnie jak na dziwadło jak pytałam o odżywki do rzęs. Swoją drogą chyba stosowanie odżywek na rzęsy jest mało popularne.

Gosia92

Ja używam tego kremu z L'biotica i bardzo go polubiłam. Mam wrażenie, że rzęsy stały się ciemniejsze na końcach . Na pewno wzmocniły się i są elastyczniejsze. Czy dłuższe? - nie wiem. Porównam na zdjęciach, bo specjalnie zrobiłam je przed kuracją i zrobię też po. Wiadomo, że efekt nie będzie widoczny po tygodniu czy też po dwóch, bo tu potrzeba regularności i długiego używania, ponieważ w składzie kremu są naturalne składniki, a wiadomo, że takie kosmetyki potrzebują czasu na zadziałanie. Tak samo jest z olejkiem rycynowym, więc nie ma co się zniechęcać po miesiącu czy też po dwóch, tylko systematycznie smarować :)

marjories

Ja niestety należę do tych nieszczęśników, którym rycyna nie pomogła. Do rzęs już w ogóle jej nie zastosuje, bo dodatkowo wywołała pieczenie. Na włosach też słabo sie sprawdziła. Na szczęście odrabia te minusy w mojej mieszance olejowej do oczyszczania twarzy:)

oleska23

Ja za to wiem jak wyglądają rzęsy po stosowaniu tego środka http://zdrowieuroda.biz/odzywka-do-rzes-realash/ nazywa się to Realash, mi baaardzo to pomogło rzęsy teraz wyglądają jak pociągnięte tuszem, kupiłam ostatnio to na prezent dla mamy nawet bo warte swej ceny.

grincz01

Niestety nie stać mnie na realash. Widziałam efekty po jej stosowaniu ,ale ona kosztuje 200 zł.

evelyn1203

ja również stosuję olejek rycynowy na rzęsy, nakładam go patyczkiem do uszu na rzęsy. Jest to naturalna i bardzo dobra metoda odżywienia rzęs

luna1

zgadzam się z Evelyn, olejek rycynowy to najlepsza odżywka dla rzęs, trzeba tylko bardzo uważać żeby się nie dostał do oczu, ja mam starą szczoteczkę od tuszu do rzęs i nią nakładam olejek rycynowy na rzęsy, troszeczkę zjaśnieją po takiej kuracji ale naprawdę efekty są widoczne

marjories

Olej rycynowy ponoć przyciemnia włosy, dlatego jest to podwójnie dobra odzywka do rzęs. U mnie akurat się nie sprawdził, bo trochę mi podrażniał oczy. Na włosach tez się nie sprawdził, bo zużywałam litry szamponu, by zmyć go z głowy, a poza tym potrafił wywołać swędzenie skóry głowy. Generalnie jednak większość użytkowników go chwali.

urszulan7

ja mam wrażliwe oczy więc wolę gotowe łatwe w użyciu odżywki , których nie trzeba zmywać

Paulina80090

IlonaK panie w sklepach często się dziwią sprawami raczej nie dziwnymi.Gdy przeczytałam Twoją wypowiedź przypomniała mi się zabawna sytuacja z Rossmanna gdzie pytałam o tonik w spray-u.Pani ekspedientka zrobiła duże oczy spojrzała na drugą i powiedziała z wielkim zdziwieniem nieee....A przecież są takie!Chciałam sobie spróbować.Nie rozumiem tylko dlaczego dziwiły się odnośnie zapytania odżywek do rzęs??Nie wierzę,że o tym nie słyszały.

Wafelek

Ja od dłuższego czasu przed pomalowaniem rzęs tuszem używam serum do rzęs od Eveline i mimo, że robiłam to aby po pomalowaniu była ich większa objętość i nie przykładałam wagi do tej pielęgnacyjnej strony, to zauważyłam że włoski są o wiele dłuższe i mocniejsze :)

sokzkaralucha

Moim zdaniem nie ma sensu inwestowanie w specjalne odżywki do rzęs/brwi- wszystkie są na bazie olejku rycynowego, po co więc przepłacać? Jeżeli ktoś ma problem z rzęsami proponuję również na noc nanosić na nie niewielką ilość wazeliny, co zapobiegać będzie im wysuszaniu. Tylko nie zapomnijcie pozbyć się jej przed wytuszowaniem (;

ilonaK

Hekate wydaje mi się ,że tam pracują dziewczyny z przypadku nie mające zielonego pojęcia o kosmetykach ,a już na pewno o nowinkach kosmetycznych.

sokzkaralucha

Podzielam wasze zdanie- dziewczyny z Rossmana są wyjęte z innej bajki. Kiedyś szukałam baz pod cienie to proponowała mi pod makijaż ze stwierdzeniem 'też chyba może być'. Był facepalm jak stwierdziłam, że nie, raczej nie. Ze 2 lata temu szukałam zielonego korektora pod oczy- to też wybałuszały oczy.

grincz01

Również uważam,że kobiety pracujące w Rossman wogóle się nie znają na nowinkach kosmetycznych, no może znajdą się dwie lub trzy kobiety które naprawdę znają się na kosmetykach i pomogą wybrać odpowiednie dla cery. Jednak nikt nie jest wszech wiedzący. Jak dla mnie mogłyby tam pracować nawet babcie byle tylko miały jakiekolwiek doświadczenie i naprawdę potrafiły doradzić.

anka8661

I ja się muszę z wami zgodzić, Rossman ma pracownice które nie umieją doradzić, ale mimo to często tam zaglądam na zakupy kosmetyczne. Natomiast w Super Pharm wiele razy konsultantka świetnie mi doradziła.

anka8661

Oddałam tą odżywkę z L'biotica mamie i ona stwierdziła, że jest rewelacyjna i faktycznie po zużyciu opakowania u niej efekty widać więc widocznie u mnie tylko nie zdała egzaminu.

luna1

zgadzam się z Wami co do Rossmana, mam wrażenie że czują już lekki przesyt klientelą i dlatego nie bardzo się przykładają do swojej pracy

bella121

ja stosowałam kiedyś i nie zauważyłam poprawy niestety;/

martynalo

u mnie róznież olejek rycynowy

jezynaWmiodzie

Ale oleje rycynowy chyba strasznie piecze jak dostanie się do oka? jak to stosować?

Wiktoria2S

Olej rycynowy kiedyś dostał mi się do oka i od tej pory używam go tylko na brwi, bo po tej "przygodzie" przez dwa dni miałam oczy czerwone jak królik:(

martynalo

jantar jest dobry

rudadagusia

Jeśli chodzi o odżywki do rzęs to moim zdaniem zdecydowanie najlepsze są te marki Revitalash. Ostatnio zamówiłam ją sobie z w zestawie z bazą i tuszem do rzęs i muszę przyznac, że to był strzał w dziesiątkę. Jak się regularnie stosuje to już po tygodniu widać efekty. Warto zainwestować, bo to naprawdę działa. Kiedyś kropelka przypadkowo spadła mi w kącik oka, a po kilku dniach patrze, a tam malutka kępka rzęs!

Izunia13

Nie używałam, ale biorę pod uwagę, że może kiedyś spróbuję...

Felissiii

a co polecacie na pierwszą randkę? makijaż wieczorowy, elegancki, czy delikatny?

Rudzielec

Kiedys uzywalam olejek rycynowy i pamietam ze sie sprawdzil. teraz nie mam jako tako problemow z rzesami, wiec odzywek nie potrzebuje, a zeby ładnie wydłuzyc czy pogrubic to wystarcza tusz :)

Wiktoria2S

Odżywka Eveline, która jest u mnie bazą pod tusz do rzęs. Tusz na niej trzyma się dłużej i rzęsy są bardziej pogrubione i zagęszczone.