Pielęgnacja okolic oczu

Irmina79738

Podobno oczy są zwierciadłem duszy :-) Okolice oczu, tak samo jak twarz czy ciało, wymagają szczególnej pielęgnacji. A co za tym idzie specjalnych produktów. Istnieją, również triki, które optycznie tuszują cienie, opuchnięcia i zmarszczki wokół oczu, tzw, kurze łapki. Jakie są wasze triki i sposoby pielęgnacji okolic oczu?

marjories

W zakresie pielęgnacji stosuję kosmetyki żelowe, aktualnie z Flosleku (głównie te w tubkach, bo nie przepadam za słoiczkami - co do konkretnych typów, to niespecjalnie zwracam uwagę, bo wszystkie miałam i każdy w moim odczuciu działa tak samo). Ponadto żadnego mocnego tarcia ręcznikiem. Żel wklepuję opuszkami, nigdy nie rozcieram, żeby nie rozciągać skóry nadmiernie. A triki...standardowo żółty korektor i puder rozświetlający.

grincz01

Ja kiedyś stosowałam z ziaji krem pod oczy. Naprawdę cienie pod oczami zniknęły:-)

marjories

U mnie najlepszym kosmetykiem na cienie jest porządny sen. Żele pod oczy dają przyjemne ukojenie, ale to właśnie po konkretnym wyspaniu się, sińce wyraźnie się rozjaśniają.

grincz01

Maseczki żelowe chłodzone w lodówce pomagają na opuchnięte oczy lub nasączone płatki kosmetyczne rumiankiem:-) .

Irmina79738

Słyszałam że dobrym sposobem na zmęczony wygląd oczu, jest zmieszanie podkładu z rozświetlaczem, dzięki temu uzyskujemy świeży i wypoczęty wygląd :-)

ilonaK

Myślę ,że takie worki pod oczami to tylko mocno kryjącym korektorem trzeba potraktować , ale aby im zapobiec też stosuję żel Flos-lek . Okłady z woreczków herbaty przywracają okolicę oczu "do życia" sama sprawdziłam.

Kolorowa

A ja używam dość często (szczególnie, gdy mam zmęczone oczy) żelu pod oczy Floslek. Miałam zielony chyba z melisą, żółty z rumiankiem i niebieski, zwykły ze świetlikiem (ale wszystkie oprócz podanych ziół zawierają dobroczynny dla oczu świetlik). Jest to szybko sposób na zmęczone i opuchnięte oczy. Niestety ciężko mi stwierdzić, czy niweluje także cienie, ponieważ ich nie posiadam. Z naturalnych sposobów mogłabym wymienić przykładanie esencji herbaty (bardzo mocny napar) na waciki kosmetyczne i przykładanie od oczu. Opuchnięcia znikają bardzo szybko, dzięki ściągającym właściwościom herbaty. Oczywiście zimne okłady również przynoszą ulgę (żelowe maseczki, które można włożyć do zamrażalnika).

anka8661

Na zmęczone, opuchnięte oczy dobrze jest przyłożyć woreczki z herbaty, najlepiej ziołowej. Przynosi to ogromną ulgę i pomaga zniknąć opuchliźnie.

urszulan7

Kupiłam dziś w Rossmanie skoncentrowany rozświetlający krem pod oczy marki Eveline ma za zadanie redukcję cieni i obrzęków oraz intensywne nawilżenie , bardzo jestem ciekawa czy mi coś pomoże , za jakiś czas dam Wam znać

luna1

jeśli chodzi o opuchnięte powieki to zamiast herbaty stosuję napar z kawy, ma troszeczkę silniejsze właściwości, a jeśli to nie pomoże pozostaje lód na powieki, natomiast ukrywam takie mankamenty korektorem najlepiej o płynnej konsystencji w kolorze lekko żółtym u mnie doskonale się sprawdza http://esentia.pl/p/delia-bio-korektor-pod-oczy-zolty-rozswietlajacy/ trzeba tylko pamiętać by nie nakładać już pod oczy fluidu

anka8661

O naparze z kawy jeszcze nie słyszałam. Sama chętnie wypróbuję :-)

evelyn1203

Bardzo ważna jest również aplikacja kremu pod oczy. Skóra pod oczami jest inna niż na pozostałych częściach twarzy, jest dużo cieńsza, delikatniejsza, ma mniej komórek tłuszczowych i bardzo szybko na niej widać pierwsze zmarszczki. Przy górnej powiece krem należy rozmasować zaczynając od wewnętrznego kącika oka i kierować się ku zewnetrznej stronie powieki. Przy dolnej powiece zasada jest odwrotna, zaczynamy od zewnętrznego kącika oka a kończymy na wewnętrznym. Nakładanie powinno być delikatne, trzeba uważać aby nie naciągnąć delikatnej skóry wokół oczu. Należy uważać z ilościa kremu, duża ilość bedzie się wolno wchłaniać, dodatkowo duża ilosć może zapychać skórę pod oczamu. Krem najlepiej nakładać stopniowo i w małych ilościach. Naturalnym sposobem na wypoczętą skórę wokół oczy jest też dużo ruchu, sen i okłady z herbaty.

luna1

moja znajoma boryka się z tym problemem, z tego co się orientuję to kupiła sobie krem łagodzący ,roll - on pod oczy Iwostin Oftalin jest przeznaczony do pielęgnacji wrażliwej skóry wokół oczu zmniejsza cienie pod oczami, poprawia elastyczność skóry, głęboko nawilża oraz przynosi uczucie chłodu http://esentia.pl/p/iwostin-lagodzacy-roll-on-pod-oczy/

niebieska

Evelyn1203 świetnie opisała sposób aplikacji kremu. Ja czasem robię także taki specyficzny masaż uciskowy oczu - podobno bardzo dobrze działa. Uciska się najpierw górną środkową część oka (tak, aby czuć pod palcami kość), następnie wewnętrzne kąciki oka, dolną środkową część i zewnętrzne kąciki. Oczywiśćie trzeba to robić z wyczuciem, nie z całej siły.

cialkozieleni

idealnie rozświetla cienie krem różany nawilżający z Avon, mój faworyt, jest tak delikatny, że nawet używa go moja mama, która jest alergiczką:)

koziczka

Aktualnie mam i zachwycam się kremem pod oczy z Oriflame z wyciągiem z czarnego irysa, jest przeznaczony dla 40+ i stosuję go na noc. Rano nie mam podkówek, skóra jest ładnie wygładzona. Na dzień kupiłam niedawno z Eveline do kompletu mojego kremu, produkt zakończony kulką metalową. Fajnie chłodzi i wykonuje taki mały masaż, konsystencja zaś taka trochę żelowa, ale lekka, więc nadaje się pod makijaż.

niebieska

Od dłuższego czasu używam Flos-Lek Laboratorium Delikatny krem pod oczy do skóry wrażliwej. Bardzo go sobie chwalę, ponieważ naprawdę widzę rezultaty - zmniejsza drobne zmarszczki (innych póki co nie mam), zmniejsza zasinienia pod oczami, a do tego jest delikatny i nie podrażnia okolic oka. Wspaniale też nawilża.

ola56

Uzywam kremu pod oczy eva natura i jestem jak narazie zadowolona. Nie potrzebuje jeszcze jakiś bardzo intensywnych formuł tylko zwykłe nawilżanie więc jak na moje potrzeby mi wytsarczy a i koszt jest mały-około 6 zł

juuuhu

Aktualnie stosuję krem pod oczy z Siquens Prevention, ponieważ dorwałam go w promocji (zamiast 40 zł dałam za niego 10 zł - i nie był na dacie) :) sprawdza się całkiem nieźle, muszę przyznać, delikatnie rozświetla i napręża skórę wokół oczy. Problemu ze zmarszczkami nie mam póki co, więc nie mogę sie wypowiedzieć. Abstrahując od tematu, chciałabym zauważyć, że w ciągu ostatniego pół roku w wyniku wzmożonej pracy na komputerze znacznie ściemniała mi tęczówka. Do tej pory miałam baardzo jasne niebieskie oczy, porównywalnie z barwą tęczówki psów rasy Husky. Nie ukrywam, że bardzo je lubiłam w tym odcieniu i chciałabym coś zrobić, by znowu uzyskać ten efekt (oczywiście nie musząc zmieniać pracy ;P ) Podczas dwutygodniowego urlopu, gdy nie miałam styczności z komputerem, zaczęłam zakrapiać oczy solą fizjologiczną i jakby odrobinę odzyskały dawny blask. Dziewczyny, macie jakąś radę? Mam nadzieję, że ciemnienie tęczówki nie jest spowodowane tym, że jestem starsza niż kiedyś.

Klio69

U mnie na tapecie widnieje vichy choć jak na razie spektakularnego nie widzę, staram się wybierać kremy pod oczy, które mają w swoim składzie zawartość kofeiny.

koziczka

Juuuhu poddałaś ciekawy temat! Niedawno rozmawiałyśmy na ten temat z przyjaciółką i zauważyłyśmy "ciekawe zjawisko". Jak byłam dzieckiem i nastolatką miałam oczy niebieskie (może z nutką szarości)- i tak też mam nadal wpisane w dowodzie. Jednak z biegiem lat (kolejnych 20-tu), moje oczy z niebieskim mają mało co wspólnego- bardziej są zielone (nadal z nutką szarości ;)). Zaś moja psiapsiółka miała zielone (pamiętam jakie były wyraźne!) teraz ma po prostu takie nijako- szare. Hmm, nie wiem, czy "coś" (wiek?) ma wpływ na kolor tęczówki?!

weronkaa84

Ja zauważyłam to samo :) Będąc dzieckiem, miałam oczy błękitne. Z wiekiem zrobiły mi się szare z nutką zieleni:) . Podobnie jak z włosami. W podstawówce miałam włosy w kolorze bardzo jasny blond a z wiekiem mi dość sporo ściemniały prawie do brązu :)

juuuhu

Szukalam na ten temat informacji w internecie, ale niestety wujek Google mi tym razem nie pomógł. Szkoda, bo chciałabym temu zapobiec,jesli mogę

weronkaa84

Ale to chyba nie u każdego tak się dzieje. U mnie kolor oczu się zmienił, włosy też ściemniały. Ale u niektórych moich koleżanek takie zjawisko nie miało miejsca. Jestem ciekawa od czego to zależy.

niebieska

To faktycznie bardzo ciekawe. Też zauważyłam, że z biegiem czasu moje oczy ściemniały - wcześniej były bardziej niebieskie, teraz są trochę bardziej szaro-niebieskie. Wolałam tamten wcześniejszy odcień :D

Rudzielec

do demakijazu i pilegnacji skory w okol oczu stosuje i naprawde polecam plyn bielendy expert czystej skory, zmywa dokladnie makijaz a olejek arganowy w skladzie regeneruje i odzywia wrazliwa skore. jest zupelnie bezzapachowy dzieki czemu nie podraznia.