Szkoły policealne o kierunku technika kosmetyki oraz kursy wizażu

sokzkaralucha

Od pewnego czasu zastanawiam się nad podjęciem równoległej ze studiami chemicznymi nauki na technika kosmetycznego. Kierunek ten w większości szkół w Krakowie jest bezpłatny. Czy któraś z Was pokusiła się? Jak opinie? Na co zwracać uwagę, czy właściwie robienie 'technika kosmetyki' ma sens przy studiach chemicznych? Oraz jak to ma się do ogólno pojętego wizażu? Które szkoły polecacie, a które odradzacie? Z drugiej strony im dalej w las kolorówek i eksperymentów na sobie, tym bardziej ciągnie mnie do 'mogę Cię umalować?' Niestety 'zostanie wizażystą' na papierku nie jest takie proste jak kosmetyczką- chociażby ze względu na to, iż są to kursy płatne (obecnie średnio mogę w siebie w ten sposób zainwestować), ale tutaj znów ponawiam pytania: na co zwracać uwagę, gdzie się pchać, a kogo unikać? Może któraś z Was wie, jak to wygląda od kuchni oraz w trakcie szkoleń? Jestem świadoma tego, że ukończenie kursu bez ciężkiej pracy i praktyki na niewiele się zda, ale zapewne istnieją 'szkoły' które mają wyższy prestiż, bardziej ułatwiają start czy późniejszą działalność gospodarczą?

Kosmetyczka

Najlepiej by było, gdybyś poszukała opinii o szkołach w Twoim mieście. Może wśród znajomych są koleżanki kosmetyczki, które mogą wypowiedzieć się na temat szkół. Gdy ja postanowiłam zostać kosmetyczką, policealne studium było 40 km od mojego miasta. Do tego nie było opcji bezpłatnej nauki. Teraz dostęp jest łatwiejszy, ale warto zwrócić uwagę na to, kto prowadzi zajęcia praktyczne, czy uczennice osiągają wyróżnienia w konkursach, jak jest wyposażona pracownia itp. Dwuletnie studium kosmetyczne daje tytuł technika, który teoretycznie jest potrzebny, aby otworzyć gabinet. Praktycznie - salony otwierają osoby zupełnie przypadkowe, nikt tego nie sprawdza. W studium nauczysz się masażu, diagnostyki skóry, wykonywania różnych zabiegów oraz podstaw makijażu tj. analiza kolorystyczna, typy urody, różne rodzaje makijażu, malowanie ciała. Ja np. mam specjalność makijaż profesjonalny i jest to wyróżnione na dyplomie. Podczas nauki w studium oferowane są rozmaite kursy, np. przedłużania paznokci, makijażu, kolczykowania. Są one płatne, jednak uczennice studium mają pewne zniżki. Jeżeli starczy Ci czasu, lepiej zrobić studium. Z drugiej strony, żeby być dobrą wizażystką, w tych czasach nie trzeba mieć nawet skończonego kursu...

grincz01

Czyli podobnie jest jak się kształci na fryzjerkę. Nie wiem jak jest właśnie w takich szkołach,ale ja w pierwszej klasie musiałam wydać około tysiąca złotych na sam sprzęt. Potem musiałam z czasem dokupywać sprzęt. Teraz mogę się śmiać, że mój sprzęt jest wart mniej więcej tyle co używane auto :-) .

sokzkaralucha

Zdaję sobie sprawę, że 'certyfikat' ukończenia jakiegoś tam kursu wizażu nie zastąpi mi praktyki i ćwiczenia. To jasne. Może ułatwić, ale to tylko tyle. Nie mniej im głębiej w las kosmetyczny, tym bardziej ciągnie mnie w tą stronę- na studiach mam zaliczony jedynie dodatkowy kurs 'chemia kosmetyczna'. Czyli, podsumowując- lepiej szukać szkoły policealnej z technikiem? A wszelakie kursy po prostu później sobie dorobić? Obecnie mam dużo luźniej na uczelni, raczej planuję zostać w Krakowie- więc mogłabym spróbować podjąć próbę nauki zaocznej. Kosmetyczko, mówisz o podstawach makijażu itp. Przeglądając program nauki mowa o zabiegach pielegnacyjno-upiększających, czy to pod tą nazwą kryją sie jakieś tam podstawy make-upu? Ogólnie- dziękuję za odpowiedź. Niestety nie mam znajomych, którzy przyznaliby sie do ukończenia takiego technika, muszę więc zasięgać opinii w internetach.

sokzkaralucha

Interesuje mnie jeszcze jedna rzecz, o której się nie mówi- szkoły policealne nie ominęła reforma programowa. Czy któraś z Was orientuje się, czym w praktyce te programy się różnią? Przedtem widziałam biochemię kosmetyczną, elementy wizażu- teraz jakby tego w programie nie było... albo jest ładnie ukryte pod jakąś nazwą.

urszulan7

No cóż ja Ci nie pomogę kosmetykami zajmuję się hobbystycznie , ale wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową i można sporo się dowiedzieć na temat takich szkół i kursów

Kosmetyczka

Niestety nie potrafię Ci odpowiedzieć na te pytania. Musiałabyś dzwonić do sekretariatu i pytać bezpośrednio o program i dodatkowe szkolenia. U mnie byla specjalność: makijaż i zajęcia te odbywały się intensywnie w 4 semestrze, ale przez całe 2 lata każde zajęcia zaczynały się demakjiażem i wzajemnym wykonaniem makijażu. Dodatkowy kurs można było przejść odpłatnie ze szkoły Folaron (wpisz w wyszukiwarkę). Jeżeli interesuje Cię sam wizaż, możesz iść do nich na 2-letnią szkołę wizażu, koszt 590 zł miesięcznie :(

sokzkaralucha

Pociągne temat jeszcze- może ktoś z 'branży mi wyjaśni' czy zmieniły się wyłącznie nazwy, czy to zupełnie dwa rózne toki nauczania- bez biochemi kosmetycznej i podstaw wizażu: http://admin.futura.edu.pl/uploads/assets/plan_zajec/technik_usug_kosmetycznych.pdf http://cek.pl/szkola-policealna-z-uprawnieniam/technik-uslug-kosmetycznych/

grincz01

W technikum fryzjerskim które ja kończyłam można zrobić kurs kosmetyczny i na stronie szkoły jest taka tabelka dotycząca tego kursu: SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE KIERUNKU KSZTAŁCENIA Rodzaj formy kształcenia kurs kwalifikacyjny Kierunek kształcenia Kwalifikacja A.61. Wykonywanie zabiegów kosmetycznych twarzy Tryb nauki niestacjonarny Czas trwania nauki 2 semestry Warunki przyjęcia / Rekrutacja - ukończony 18 rok życia - brak przeciwwskazań zdrowotnych Opis kierunku wraz z uzyskanymi kwalifikacjami Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik usług kosmetycznych jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: 1) przeprowadzania diagnozy kosmetycznej; 2) wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających; 3) udzielania porad kosmetycznych; 4) organizowania i prowadzenia gabinetu kosmetycznego. Możliwe jest równoczesne zdobywanie średniego wykształcenia Nauka jest całkowicie bezpłatna. Dodatkowo uczymy modelingu i wizażu. Dla chętnych prowadzimy zajęcia fitness. SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE KIERUNKU KSZTAŁCENIA Rodzaj formy kształcenia kurs kwalifikacyjny Kierunek kształcenia Kwalifikacja A.62. Wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp Tryb nauki niestacjonarny Czas trwania nauki 2 semestry Warunki przyjęcia / Rekrutacja - ukończony 18 rok życia - brak przeciwwskazań zdrowotnych Opis kierunku wraz z uzyskanymi kwalifikacjam Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik usług kosmetycznych jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: 1) przeprowadzania diagnozy kosmetycznej; 2) wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających; 3) udzielania porad kosmetycznych; 4) organizowania i prowadzenia gabinetu kosmetycznego. Możliwe jest równoczesne zdobywanie średniego wykształcenia Nauka jest całkowicie bezpłatna. Dodatkowo uczymy modelingu i wizażu. Dla chętnych prowadzimy zajęcia fitness.

sokzkaralucha

Grincz01, a w jakiej szkole robiłaś technika fryzjerstwa? Przyznam się, że o nim też myślę przez ciągłe pociągi do zmian fryzur... Jesli to była szkoła bezpłatna to w ogóle 'wow' za program.Ja szukam obecnie czegoś darmowego (student, student, student), co można by ładnie połączyć z chemią- dlatego na tapecie ciagle jest ten technik kosmetyki, ale na starej podstawie. Biochemia kosmetyków, elementy wizażu <3 Ogólnie marzy mi się jakieś studium wizażowe, niestety wszystkie są bardziej lub mniej płatne- obecnie nie mogę sobie pozwolić na taki wydatek- może jak skończę studia i zacznę pracować. A tak to nie wiem co się teraz chowa pod tymi nazwami- zwykłe zabiegi pielęgnacyjne jakoś mi się nie uśmiechają. Fryzjer był w drugiej linii, ale uczepiłam się go mniej, bo wiadomo- trudniej połączyć kompetencje. Jakby ktoś miał namiar na coś ciekawego, to ogólnie jestem z Krakowa.

grincz01

Ja uczyłam się w zespole szkół numer 1 na nakielskiej w Bydgoszczy. Szkoła darmowa,ale sale jak dla mnie beznadziejne.Ja w tym roku kończyłam technikum i dopiero od tego roku jest ten kurs kosmetyczny. Program nauczania w technikum fryzjerskim jest dość trudny tylko w 1 i 2 klasie technikum,bo uczą nowych rzeczy na zajęciach teoretycznych. Potem same powtórki są. Natomiast co do praktycznych zajęć ,to w mojej szkole trzeba było samemu szukać dla siebie modeli na strzyżenia, farbowania, trwałą.Na praktycznych zajęciach najgorszy jest pierwszy rok,bo uczą jak trzymać nożyczki itd. Jak już pisałam w pierwszej klasie na samym poczatku musiałam wydać ok.tysiąca zł na sprzęt fryzjerski a potem z czasem dokupywać. Egzaminy zawodowe też nie są aż tak trudne :-)

cialkozieleni

Sokzkaralucha, ja mam 37 lat i jestem z Tarnobrzega, też myślałam o kursach wizażu, bo tu z pracą jest dno, w Rzeszowie się reklamują, a grupy nie mogą uzbierać- od listopada się u nich pytam -Nova Centrum Edukacyjne, taki wizaż, co sobie z Oriflame ,,zrobiłam" trwał 4-5godz. i tak naprawdę niczego mi nie dał i nie nauczył, poza tym, że pani prowadząca pozwoliła pobawić się swoimi kosmetykami. Mam zrobiony kurs stylizacji paznokcia i okazał się życiowo przydatny, a im więcej się umie, tym większe realnie szanse na zatrudnienie. Mam nadzieję, że w większym mieście uda Ci się wybrać profesjonalny kurs, na który wreszcie zbierze się grupa/na szczęście mieszkasz w Krakowie/ i ktoś ją czegoś porządnie nauczy. Wiem, że swojego czasu nawet ESKK-a oferowało takie kursy korespondencyjnie ha ha:D nie wiem, co Ty na to, ale ja w takie cuda nie wierzę. Przynajmniej dzięki internetowi można naprawdę zobaczyć i dowiedzieć się ciekawych rzeczy o makijażu, urodzie i kosmetykach. Jeśli wpadnie Ci w oko jakiś ciekawy kurs, może daj namiar? Warto rozpatrzyć będzie?:)

malamii

aby być dobrą kosmetyczką oprócz szkoły trzeba jeszcze ukończyć kursy,http://erudio.com.pl/kursy/32/kosmetyka-i-fryzjerstwo.html także zachęcam.

bigma

Powiem tak - sama wszystkiego nauczyłam się przez szkolenia, oczywiście pod pracę w salonie. Nie powiem, że jest łatwo, ale można kwalifikacje do zawodu zdobyć wielokrotnie szybciej niz w klasycznych szkołach. Po prostu nauka dotyczy tylko najważniejszych tematów, które są wykorzystywane.

bigma

Nie zgadzam się - wystarczą tylko szkolenia, bo to czego mnie nauczono w new nails, w 100% wystarczyło do pracy w zawodzie. Oczywiście to wszystko musiałam najpierw dopracować, długo walczyłam o to, aby moje prace były wykonywane perfekcyjnie, ale sądzę, że taki efekt uzyskałam.

sokzkaralucha

Z kursami jest taka sprawa- szczególnie wizazowymi, iż albo są kosmicznie drogie i wychodzą porównywalnie do szkół dających kwalifikacje zawodowe, a nie certyfikaty, albo są taniutkie i mało wnoszą- takich boję się najbardziej, bo równie dobrze mogę posiedzieć na youtube.com i wynieść więcej przydatnych informacji czy tricków. Z tego co się orientowałam jedynie ten kurs przedłużania paznokci jest sensowny. O szkole myślałam z tego względu, że zapewnia pracownie, gdzie pracuje się na kimś, a nie tylko klepie teoretyczną wiedzę. Co innego malować siebie- wiedząc co się lubi i będąc do siebie przyzwyczajonym, co innego kogoś o zupełnie innej anatomii.

bigma

Ja robiłam w New Nails, w Wawie. Nie powiem, że było wybitnie tanio, ale przede wszystkim w krótkim czasie naprawdę opanowałam całą tematykę stylizacji paznokcia i wizażu. O ile uczą babki z odpowiednim podejściem, to wynosisz z tego dużo, no i szybko zdobywasz kwalifikacje do zawodu.

Lucyl

Koleżanka się pokusiła na kurs wizażu. Najpierw wybrała bezpłatny i stamtąd uciekła, bo niektórzy prowadzący nie mieli podstawowej wiedzy z biologii. Fakt, nie ją wykładali i to nie studia wyższe, ale żeby się kłócić o materiał przerabiany w gimnazjum? :/ instruktorki zawodowe były całkiem spoko, ale wyglądały jak nieszczęścia - tipsy na pół kilometra, przesadzone solarium i to ją ostatecznie odstraszyło. Swierdziła jednak, ze się nie podda, tylko zmieni szkołę na płatną i poszła do famu. Tam jej szczęki opadły, bo instruktorki mają doświadczenie nie tylko "gabinetowe", ale też pracują w teatrach i przy produkcjach tv - to bardziej imponuje. Z tego co wiem, to lecieli od zupełnych podstaw (pędzle i tak dalej). Nie wie jeszcze wszystkiego po kursie oczywiscie, bo brakuje jej przede wszystkim doświadczenia, ale widać, ze zarazili ja bakcylem. teraz trwa rekrutacja zimowa, można sobie przejrzeć ofertę (www.fam-makeup.pl/) i spytać sie ewentualnie, czy nie lekcji próbnych - na nich najłatwiej się przekonać, czy szkoła będzie odpowiadać czy nie. I korzystać ze wszystkich możliwych tutoriali, dużo tego w sieci jest.

meryylou

Gdyby ktoś się wybierał na kurs makijażu w Krakowie to warto rozważyć tę oto ofertę [u]http://www.agrosalon.pl/kurs-makijazu/[/u]. Dlaczego? Po pierwsze cena - 2000zł z materiałami to jak na Kraków naprawdę mało, po drugie - wykwalifikowana kadra, po trzecie - dużo pozytywnych opinii na temat tegoż kursu.

Michall29

Dużo ciekawych kierunków związanych z kosmetyką znajdziesz też w Gowork. Co ważne mają sporo zajęć praktycznych dzięki czemu można się wiele nauczyć.

inka23

W necie jest ogrom sklepów, choćby na allegro.

aviria30

szkoła ma sens jeśli się chce poznać tę wiedzę w szerszym zakresie np w http://www.szkoly.gowork.pl/ , zaś kursy są do wyspecjalizowania się w jednym waskim kierunku

Midaki

Myślę, że warto kształcić się w tym kierunku ponieważ prace taką http://praca.gratka.pl/oferta/kosmetyczka-2931327.html jak ta jest pełno. A w końcu chodzi o to aby po szkole mieć pracę

meryylou

Mi się marzy otworzyć własny salon kosmetyczny na poziomie jak ten [u]http://beautyandbio.pl/wirtualny-spacer/[/u]. Myślicie, że po skończeniu takiej szkoły policealnej jest to możliwe?

bigma

Ja szkolenia robiłam w Beauty lux i to mi dało to, czego oczekiwałam. Zawód opanowałam w dosyć krótkim czasie, wszystko udało się zmienić na plus, pozytywnie poprawić. I to jest moim zdaniem zdecydowanie najłatwiejsza droga do sukcesu.

daniaa

Odważnie dwa kierunki na raz?!

meryylou

Sam kurs to chyba za mało - myślę, że jak się już szkolić to minimum w 2 letnim studium. Jak kogoś faktycznie fascynuje wizaż, stylizacja, itp. to warto wybrać naprawdę dobrą szkołę, by wynieść z niej nie tylko papierek, ale też i wiedzę. Renomowaną szkołą tego typu jest Międzynarodowe Studium Dziewulskich ([u]http://www.dziewulscy.pl/[/u]), które jest najstarszą tego typu szkołą w Polsce i wykształciło już wielu znanych na świecie charakteryzatorów i wizażystów.

martana

Studia nie dadzą Ci tyle co kurs z prostego powodu na kursie uczysz się praktyki, natomiast na studiach głównie teorii. Studia są w porządku jeśli w przyszłości planujesz otworzyć własny gabinet kosmetyczny, bo uczysz się tam też dużo rzeczy na temat prowadzenia własnego biznesu. W przeciwnym wypadku, jeśli chcesz tylko pracować w jakimś gabinecie, kurs w zupełności wystarczy. Tylko przy wyborze kursu kieruj się najlepiej doświadczeniem osób prowadzących zajęcia. Nie wiem czy mogę tu reklamować czy nie, ale ja uczęszczałam na szkolenie kosmetyczne tu [url]http://cvacademy.pl[/url] Powodzenia! :)

j0wita

Ja jestem na drugim semestrze technika usług kosmetycznych w Sukces Edukacji w Krakowie i dobrze zrobiłam, że wybrałam szkołę policealną zamiast studiów. Jak porównywałam przedmioty i tu, i tu, praktykę i mniej więcej podpytałam w sekretariacie jak to wygląda, to szczerze mówiąc bardziej opłaca się iść do takiej szkoły policealnej. Studia by mnie nic nie nauczyły. Organizują dużo kursów (stylizacja paznokci np) i słuchacze mają zniżki, muszę się tylko dowiedzieć jak to wygląda, bo chyba zrobię przedłużanie rzęs - żeby mieć dodatkowy papier :-)

Witaszek

Martana 0 0 0 2016-07-28 11:52 Studia nie dadzą Ci tyle co kurs z prostego powodu na kursie uczysz się praktyki, natomiast na studiach głównie teorii. Studia są w porządku jeśli w przyszłości planujesz otworzyć własny gabinet kosmetyczny, bo uczysz się tam też dużo rzeczy na temat prowadzenia własnego biznesu. W przeciwnym wypadku, jeśli chcesz tylko pracować w jakimś gabinecie, kurs w zupełności wystarczy. Tylko przy wyborze kursu kieruj się najlepiej doświadczeniem osób prowadzących zajęcia. Nie wiem czy mogę tu reklamować czy nie, ale ja uczęszczałam na szkolenie kosmetyczne tu http://cvacademy.pl Powodzenia! :) Droga Martano, Kurs całkowicie wystarczy pod warunkiem, że osoby prowadzące taki kurs mają uprawnienia. W Mediolanie i Paryżu wielu było turystycznie ale świadectwa ukończenia szkoły ni ma :-( Warto też sprawdzić osoby zarządzające taką poważna instytucją, no chociażby osobę, która zarządza finansami. Wujek Google prawdę Ci powie: https://www.dlugi.info/wierzytelnosc/184084/Borys-Maik

offlapoczek

Witam, To jest małe zaproszenie o charakterze społecznym. Liczę na to, że nikt nie odbierze tego negatywnie – choć to temat odrobinę inny niż zwykłe dyskusje na forum. Chodzi o to, że fundacja Training Projects, z którą współpracuję proponuje działaczom społecznym udział w całkowicie bezpłatnej Akademii Innowatora i Strategia NGO. Jest to projekt edukacyjny dla organizacji sportowych, turystycznych, prozdrowotnych, ekologicznych, edukacyjnych, charytatywnych, ruchów miejskich itp. – wszystkich, którzy aktywizują się wolontariacko. Cały program finansuje nasza fundacja. W naszym serwisie www więcej informacji : http://www.symulacje.edu.pl/ngo Z pozdrowieniami, Rafal PS. Mam nadzieję, że nikt tego wpisu nie potraktuje jako spamu – chodzi o niedochodowy projekt dla organizacji charytatywnych.

kubulaa1

a sprawdzałyście szkołę New Nails?? tam mają szkolenia zarówno z kosmetyki jak i wizażu ale też wiele innych

novacerzeszow

Nabór jesienny nadal trwa!!! Nie zwlekaj i zapisz się już dziś! – Ostatnie miejsca czekają!! Posiadamy bogatą ofertę kierunków darmowych oraz kursów krótkich. Służymy pomocą od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00 – 20.00 oraz w soboty: 9.00 – 15.00, ul. Kolejowa 1 (w Center Park, II piętro) w Rzeszowie oraz telefonicznie: 796 998 004.

Adaa888

Robiłam 2-letniego technika usług kosmetycznych w Nova w Rzeszowie i jestem naprawdę zadowolona. Mieliśmy naprawdę sporo zajęć praktycznych, dzięki czemu dużo się nauczyłam. Polecam Technika usług kosmetycznych w Nova Rzeszów! ;)

martynalo

ja chodziłam na studium i nic mi to nie dało

Anitka22

Hej. Moim zdaniem warto zrobić taki kurs i skończyć szkołę. Ja poszłam o krok dalej. Od zawsze interesowałam się wizażem a jednocześnie chciałam dzielić się moją wiedzą z innymi. Znalazłam miejsce, gdzie mogłam podszkolić się w kwestii rozwoju osobistego a dodatkowo poznam tajniki dobrze prowadzonych kursów. Warto sprawdzić ich aktualną ofertę http://www.szkolatrenerow-ster.pl/ Teraz w końcu mogę powiedzieć, że moja praca jest też moją pasją.