Triki kosmetyczne które ułatwiają nam życie

Irmina79738

Jakie są wasze sprawdzone triki kosmetyczne które oszczędzają czas a przynoszą niebywale dobre efekty? Jakich produktów używacie?

koziczka

Puder do włosów! Kosmetyk bardzo wydajny. Lekko oprószam włosy przy skórze głowy i palcami układam. Puder podnosi włosy u nasady i dodaje włosom objętości! Trochę matuje, tworząc obecnie modny efekt, jednak ja wolę połysk, więc lekko spryskuję włosy nabłyszczaczem lub po prostu używam lakieru do włosów nabłyszczającego.

cialkozieleni

Bywa tak, że człowiekowi nie chce się ,,tapetować" szyi, dekoltu, wtedy najlepiej do lekkiego kremu dodać nieco podkładu, wymieszać porządnie, tak ,by szyja i dekolt nie odcinały się wyrażnie, no i wychodzi coś na kształt zabarwionego kremiku ,,fiku -miku":)

luna1

jeśli chcę by moja cera wyglądała na świeżą mieszam fluid z korektorem rozświetlającym, daje to naprawdę spektakularny efekt

urszulan7

suche szampony należą do tego typu trików

Justyna35356

W razie braku bazy pod cienie: odrobina podkładu na powiekę i lekko przypudrować. Wtedy cień będzie się trzymał lepiej.

marjories

W zakresie pielęgnacji np. dodaję kilkanaście kropel olejku do kąpieli, skóra jest potem super nawilżona i gładka, wspomniany już peeling kawowy - tani, jeśli się jest kawoszem i bardzo skuteczny, maska na dłonie ze zwykłego kremu glicerynowego, na to nakładam rękawiczki idę spać - rano dłonie są bardzo gładkie (dobre zwłaszcza gdy ma się problem z zadziorami przy paznokciach i w ogóle ma się słabe paznokcie, bo przy okazji krem wpływa tez na płytkę). W przypadku problemu ze suchą, pękającą skórą ust - tylko miód, już po jednym dniu efekt jest fantastyczny. W zakresie makijażu np. pudruję rzęsy przed nałożeniem tuszu, a potem jeszcze raz przed nałożeniem drugiej warstwy (ale robię tak tylko przy makijażu wieczorowym). Żółty korektor ładnie odświeża oko, tak samo puder z żółtym pigmentem sprawia, że skóra wygląda ładniej. Spryskanie makijażu wodą termalną lub tonikiem w spray'u utrwala makijaż. Tyle w tej chwili przychodzi mi do głowy.

duszyczka25

Mój trik to biała kredka na linii wodnej oka-moje spojrzenie wygląda świeżo a oczy wypoczęte;)

evelyn1203

Opiszę kilka moich trików makijażowych, które najczęściej stosuję: - do kąpieli dodaję kilka kropel oliwki dla niemowląt lub mleka- skóra po takiej kąpieli jest gładziutka i przyjemna - płuczę włosy wodą zmieszaną z octem jabłkowym lub sokiem z cytryną- włoski są po takiej płukanće ładnie lśniące - stosuję peeling miodowo- cukrowy do ust- usta są po nim gładkie i ładnie nawilżone - dodaję do balsamów/kremów do rąk kilka kropel olejku (obojętnie jakiego) - skóra jest wtedy dużo bardziej nawilżona Moje triki makijażowe: - aby powiększyć usta nakładam na środek górnej lub dolnej wrgi błyszczyk - do malowania powieku używam czasem zwykłego różu do policzków - mieszam fluid z kremem do twarzy, aby uzyskać delikatniejszą warstwę kryjącą na twarz - aby powiększyć optycznie oczy rysuję jasną kreskę na dolnej powiece (nie wolno rysować czarnej kreski- efekt jest wtedy odwrotny) dobrze tuszuję rzesy, po pierwszym nałożeniu tuszu posypuję je pudrem i tuszuję ponownie- rzęsy są wtedy jak wachlarze:)

koziczka

Przypomniał mi się jeszcze jeden trik, ale wykorzystuję go w lato podczas upalnych dni lub podróży. Jest to woda termalna w sprayu ( moja córa mówi: w dezodorancie;)). Spryskujemy mgiełką twarz i od razu czujemy się rześko! Jeżeli mamy makijaż, to też nie przeszkadza: spryskujemy i lekko osuszamy chusteczką higieniczną.

koziczka

Dodam jeszcze, że jest ich coraz więcej na rynku i nie musi to być woda za kupę kasy z Vichi. Miałam w te lato taką wodę za 15 zł kupioną w Rossmanie (ale, niestety firmy nie pamiętam..).

Kolorowa

Nie wiem czy to trik stricte kosmetyczny, ale chyba jednak tak... puder dla dzieci użyty na stopy lub zamiast antyperspirantu dobrze chroni przed nadmierną potliwością. A drugi to do chusteczek higienicznych wkładam jedną nasączoną olejkiem najczęściej miętowym, albo innym jaki się lubi, wtedy wszystkie chusteczki zyskują ładny zapach i jeszcze do tego fajnie pachną w torebce. Dla zakatarzonych jest to dodatkowy element inhalacyjny, jeżeli jedną z chusteczek skropimy olejkiem terpentynowym czy sosnowym.

grincz01

Ja czasem tapiruje włosy i spryskuje lakierem,ale nie jestem pewna czy tapirowanie włosów można zaliczyć do trików.

luna1

na pewno do trików makijażystów można zaliczyć też korygowanie wszelkich niedoskonałości w kształtach twarzy ciemniejszym pudrem

kuki12

A ja tu znalzalm ciekawe triki kosmetyczne: http://www.goodies.pl/blog/6-trikow-kosmetycznych-ktore-poprawia-twoj-wyglad-w-kilka-sekund/. Sprawdziłam już 5 z 6 i są skuteczne!

Terenka

Dobry krem nawilżający to podstawa. Również używam zawsze kremów z filtrem jeśli wychodze z domu albo jako bazę pod makijaż :)

paulinka89

keratyna+ jedwab Biovax , ja się z tym nie rozstaję

Katarzyna11

Mi bardzo ułatwia życie balsam do golenia Vanity golden oils bielendy, juz nie mam tak podrażnionych nóg po goleniu... Wcześniej goliłam je na zwykły żel po prysznic, przez co łatwiej było uszkodzić skórę

paulinka89

podkład antybakteryjny floslek, zawsze go mam w torebce

koziczka

Ostatnio jest moda na lakiery brokatowe do paznokci- jeżeli zaczynają mi się pokazywać odpryski na koniuszkach paznokci a nie mam czasu na nowy manikuir, to 1x pomaluję takim brokatowym lakierem (najczęściej bezbarwnym). Niedoskonałości zanikają a mam modne paznokcie :)

paulinka89

podkład antybakteryjny floslek !!! :)

weronkaa84

Aby uniknąć otarć i pęcherzy na stopach, przed założeniem butów spryskuje stopy dezodorantem :)

Julia

A ja mam taki trik, że jak gdzieś wychodzę i nie chcę, żeby mój makijaż ucierpiał to po prostu spryskuję twarz lakierem do włosów. Mam oczywiście świadomość, że nie jest to najlepsze wyjście dla naszej skóry, ale niestety czasem trzeba się poświęcić, żeby ładnie wyglądać. Ponadto jak wiem, że mogą łamać mi się paznokcie to również maluję je lakierem brokatowym. To sprawia, że są mocniejsze.

Katniss

Trików kosmetycznych jest na prawdę sporo :D Np używanie łyżki do rysowania cieniów na policzkach. Przyklejanie taśmy do powieki żeby zrobić idealną kreskę ^^ Polecam też przeczytać fajny artykuł http://www.entertheroom.pl/beauty/5716-czystki-w-kosmetyczce o tym jak np dbać o higienę naszych akcesoriów

Wiktoria2S

Używam olejku pod prysznic (bielenda Twoja pielęgnacja) w okresie letnim i nie jest już wtedy potrzebny balsam do ciała, bo olejek wystarczająco nawilża i odżywia skórę po kąpieli. Olejek ma bardzo ładny aromaterapeutyczny zapach i nie tłuści skóry tylko zostawia na niej nawilżający film.