Wybielanie zębów

Kolorowa

Co polecacie by bezpiecznie wybielić zęby? Na wstępie zastrzegam, że nie stać mnie na wizytę w tym celu u stomatologa. Czy stosowanie past wybielających spowodowało u Was jakieś uszkodzenia szkliwa? No i czy zęby szybko wracają do poprzedniego stanu przy normalnej diecie (tzn. przede wszystkim kawa). Chciałabym wybielić ząbki, ale nie zniszczyć ich. Są dostępne różne specyfiki również apteczne... Co polecacie??

Julitta

kiedyś na youtube widziałam recenzje takich pasków wybielających ( na allegro je można zamówić) podobno są bardzo dobre

anka8661

Ja testowałam kiedyś taką jakby maść wybielającą. Efekt był nieziemski i tak jakby chroniła szkliwo przed ponownym szarzeniem. Niestety nie udało mi tego nigdzie kupić. Gdzieś mam opakowanie jak znajdę to napiszę nazwę i firmę bo nie mogę sobie teraz przypomnieć.

Kolorowa

Byłabym wdzięczna za podanie nazwy maści :-) dziękuję z góry

anka8661

Niestety nie będę na razie w stanie ponieważ nie mogę znaleść opakowania, na przyszły weekend planuję generalne pożądki to wtedy pewie się znajdzie. Jak tylko znajdę na pewno napiszę.

ilonaK

Ostatnio oglądałam program w którym była mowa na ten temat i stomatolog tłumaczyła ,że nie ma czegoś takiego jak wybielanie za pomocą past do zębów . One tylko ścierają szkliwo i nam się wydaje ,że są bielsze . Mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku . Podejrzewam ,że ta maść działała podobnie ,choć nie chcę oceniać .Koleżanka wybielała kiedyś nakładkami żelowymi na noc zakupionymi na Allegro i po pół roku co drugi ząb jej popękał ,więc zapłaciła wysoką cenę za białe zęby. Jeśli wybielanie to tylko bezpieczne u specjalisty ,który dobierze specyfik i jego intensywność do potrzeb pacjentki. Jeśli zęby są zdrowe to nie potrzebują sztucznego wybielania wystarczy regularne mycie . Takie jest moje zdanie.

mamatestuje

Dokładnie, pasty i wszelakie specyfiki wybielające ścierają szkliwo. Warto na ten cel odłożyć pieniążki, bo fachowy zabieg nie zniszczy zębów, a wybielanie domowe może je doprowadzić do takiego stanu, że tak czy inaczej będą potrzebować wizyty u stomatologa. Jakiś czas temu miałam robiony zabieg usuwania kamienia i lakowania zębów- polecam, od razu miałam wrażenie, że zęby są bielsze. Tak jest do dziś, a od zabiegu spokojnie minęło ok. 3 miesięcy.

anka8661

YOTUEL all in one Tak pisze na opakowaniu.

duszyczka25

Nawet wybielanie w gabinecie niesie za sobą zniszczone szkliwo także ja nie za bardzo pozywtywnie podchodzę do tego tematu ale w sumie to każdy chciałby mieć piękne białe zęby ale przedewszystkim to czy są zdrowe jest ważne:)

Kolorowa

Macie rację dziewczyny! Pójdę do stomatologa jak mnie na to będzie stać, a narazie nie będę niszczyć sobie zębów ;-)

ilonaK

To chyba najrozsądniejsze wyjście ;)

evelyn1203

Jako dziecko myłam zęby 2 razy w ciągu dnia. Kiedyś podczas pobytu u ciotki postanowiła mnie "przypilnować" i od tego czasu myję zęby każdym posiłku(chociaż nie zawsze mam taką możliwość) Różnica jest naprawdę ogromna. Wiele osób się mnie pytało czy wybielałam zęby. Dodam, że staram się unikać picia kawy i coca coli.

grincz01

Ja gdzieś czytałam o pocieraniu zębów skórką od banana. Niestety nie wiem czy to naprawdę działa.

Julitta

też o tym czytałam :)

ilonaK

O bananie nie słyszałam

anka8661

O bananie też nie słyszałam, jestem bardzo ciekawa czy to faktycznie działa.

Demola

Ja, zakupiłam Magic Smile Pen w aptece ale można go zakupić także na stronie internetowej firmy. Jest to pisak do wybielania zębów. Koszt 45 zł. a efekty... Z żółtych zębów po papierosach do ślicznie białych kiełków :) Każdy grosz warty.

urszulan7

o pisaku do wybielania zębów nie słyszałam , miałam zestaw biała perła - ale jak dla mnie to żadna rewelacja

bigma

Na pewno odradzam zabiegi - niszczą szkliwo, zęby robią się wrażliwe. Znacznie lepszym pomysłem są zmiany w zyciu. Fajki czy kawa wpływają na was wyłącznie negatywnie. Jeśli dołączycie do tego pastę ajona, to w ciągu kilku miesięcy barwa waszych zębów powinna się bardzo intensywnie zmienić.

evelyn1203

Truskawki są skuteczne przy wybielaniu zębów- wypróbowałam i naprawdę odniosłam wrażenie, że moje zęby stały się trochę bielsze. Rozgniatam truskawkę na szczoteczce i myję zęby. Niestety muszę zawsze czekać, aż będzie sezon na truskawki.

marjories

Wiele razy słyszałam o wybielającym działaniu truskawek, ale jakoś nigdy dotąd nie przetestowałam. Czas w końcu spróbować:)

anka8661

O truskawkach nie słyszałam, chętnie przetestuję naturalne wybielanie zębów jak tylko się pojawią :-)

bella121

niestety mój stomatolog bardzo odradza wybielanie zębów, bo co prawda ładnie to wygląda, ale niszczy zęby :(

martus2833

A czy któraś z Was używała pasty Blanx? W internecie czytałam wiele pozytywnych opinii na jej temat.

marjories

Ja używam Blanx. Jak dotąd przetestowałam wersję standardową (białe opakowanie), wersję anty-osad (biało-miedziane opakowanie), wersję aktywna ochrona szkliwa (czarne opakowanie) i nowy Blanx White Shock (biało-niebieskie opakowanie, w środku pasta i nakrętka w której jest lampka led). Z tych polecam najbardziej czarną, po niej zauważyłam najlepszy efekt wybielenia (trzeba pamiętać, że to wybielenie to przede wszystkim efekt dobrego oczyszczenia zębów - ta pasta wybieli tylko do naturalnego koloru kości; po bardziej spektakularne efekty trzeba się wybrać do stomatologa)

marjories

Dodam jeszcze, że ta nowa pasta Blanx White Shock to jakaś lipa, bo u mnie zero efektów i do tego szybko się kończy. Już lepsza jest ta biała standardowa.

martus2833

@Marjories dzięki :)

neptun88

Bardzo dobre efekty wybielające osiągniemy też stosując żel iBright.