Wypadające włosy

Miria

Już na początku napiszę, że znam przyczynę - leki. Są to leki, których odstawić nie mogę, nie mam też możliwości zamiany ich na inne (bo takich nie ma). Problemem jest to, że skutkiem ubocznym są włosy, które wychodzą mi garściami. Lekarz powiedział, że mam przeczekać, ale zostało mi jeszcze 11 miesięcy przyjmowania i boję się, że do tego czasu prawie nic z nich nie zostanie. Stosowałam ostatnio Seboridin, który spowodował, że w końcu włosy zaczęły odrastać, ale nie zatrzymało to niestety wypadania. Macie może jakieś sposoby na wypadające włosy?

Emilia1985

Bardzo pozytywne efekty dają zabiegi mezoterapii igłowej. Niestety koszt jednego zabiegu w gabinecie kosmetycznym to ok. 200 zł, a potrzebna jest cała seria. Ale włosy przestają wypadać, wzmacniają się, a nawet wyrastają nowe.

Joanna1

Polecam herbatki ziołowe na porost włosów (do kupienia w każdej zielarni). Ja przynajmniej po miesiącu picia tych herbatek pod grzywką mam "baby hair" ;) Stosowałam produkty typowo na porost włosów np. [u]http://esentia.pl/p/iris-cosmetic-serum-na-porost-wlosow/[/u] [u]http://esentia.pl/p/ayla-biolabs-kamiwaza-naturalny-stymulator-wzrostu-wlosow/[/u] jednak zawsze brakowało mi systematyczności w stosowaniu więc w sumie o nich niewiele mogę napisać.

anka8661

A ja ostatnio stosowałam kurację Joanna i u mnie efekty były świetne. Niestety jest też skótek uboczny, włosy strasznie się przetuszczają. U nie przetuszczały się do tego stopnia, że musiałam myć włosy dwa razy dziennie, z tym , że ja ogólnie borykam się z problemem przetuszczania się włosów.

BlackAngel

Nie wiem czy próbowałaś już suplementu diety VITAPIL. Jeżeli nie to szczerze polecam, on znacznie zmniejsza wypadanie włosów.

Muffinek

Tez mam ten problem, ale to raczej genetyczne i niestety nie zniweluje tego. Wpływa na to niestety testosteron, który uszkadza cebulki. Ale może macie coś, co pomoże na takowe łysienie?

Irmina79738

Vichy posiada super tabletki na gęstość wlosów inneov cena nie jest niska,ale warto zainwestować w przynajmniej 3 opakowania dla wspaniałego efektu zauważalnie gęstszych włosów :-) Często są promocje w aptekach,czy na allegro. Polecam!!!! :-)

Julitta

Też mam problem nadmiernego wypadania włosów i nie wiem jak sobie z tym poradzić -,- próbowałam już kilka suplementów (belissa, merz specjal, skrzypowita) ale nic nie pomaga. Jedynym ratunkiem jest dla mnie olejek rycynowy. ;)

Miria

Ja niestety musiałam przerwać przyjmowanie leków, bo włosy zaczęły wychodzić całymi pasmami. Na dodatek pojawiły się kłopoty z sercem. I w związku z marnym rozwojem medycyny muszę teraz liczyć na szczęście, że choroba się nie odnowi. :( Ale za to włosy wrócą do poprzedniego stanu. ;)

Kolorowa

A próbowałyście Revalid? Suplement diety na wzrost włosów i paznokci, ale ludzie również kupują go, gdy mają problem z wypadającymi włosami.

Julitta

Nie Kolorowa, w sumie to nawet o nim nie słyszałam. Obecnie używam odżywki jantar. Czytałam, że pomaga na porost i przeciw wypadaniu włosów

prawdziwa

Od wielu lat mam problemy z wypadaniem włosów i przetestowałam na sobie mnóstwo preparatów.Zdążyłam już się przekonać,że niektóre produkty doskonale sprawdzają się przy średnio zaawansowanym wypadaniu,a przy złożonym problemie są już nieskuteczne.W każdym bądź razie najważniejsza jest systematyczność i niestety na efekty trzeba czasem bardzo długo poczekać. Z własnego doświadczenia mogę polecić Dermenę,która zmniejsza ilość wypadających włosów i sprawia,że zaczynają odrastać nowe (stosowałam przez dziewięć miesięcy). Kiedyś pomogło mi także wcieranie ampułek Radical (przez okres 3 miesięcy),połączone z używaniem szamponu i tabletek z tej samej serii. Godny uwagi jest także tonik Garnier w zestawieniu z szamponem.Niestety ma jedną wadę.Na początku bardzo wzmaga wypadanie włosów i można się przerazić,bo wypada ich dwukrotnie więcej,ale kiedy się to przeczeka efekty są zadowalające. Najlepszym jednak w mojej ocenie preparatem pozostają ampułki Vichy.Kuracja jest bardzo kosztowna,ale pomogła mi,kiedy inne środki zawiodły.Tutaj potrzeba jednak cierpliwości,bo rezultaty widoczne są dopiero po dwóch zużytych opakowaniach. Jeżeli chodzi o suplementy,to raczej jestem do nich sceptycznie nastawiona.W moim przypadku za bardzo się nie sprawdzają,bowiem używane nawet przez kilka miesięcy samoistnie nie likwidują problemu.Warto też zwrócić uwagę na to,aby sprawdzić,jakie pierwiastki są w nich zawarte i jaki procent dziennego zapotrzebowania organizmu na nie pokrywają.Jest to bardzo ważne.Przekonałam się o tym na sobie,kiedy przypadkowo przy badaniu krwi okazało się,że mam znacznie podwyższony poziom żelaza,co nie jest bezpieczne dla organizmu.Okazało się,że przyczyną był jeden z suplementów przyjmowanych przeze mnie,który zawierał w sobie dużo tego pierwiastka,a to połączone z żelazem przyjmowanym w pożywieniu,zgromadziło się w nadmiarze w organizmie.Teraz bacznie przyglądam się składom tabletek.

Miria

Tak sobie przejrzałam ofertę i mniej niż 60 zł nie kosztują nigdzie. I może nawet bym się zdecydowała, gdyby nie fakt, że zupełnie nie ufam marce Vichy. Wydają masę kasy na reklamę, ale produkty są tak naprawdę średnie i mam wrażenie, że niektórym nawet szkodzą (moja mama bardzo zniszczyła skórę przez długotrwałe stosowanie kremów z Vichy). Poczekam, aż same odrosną. Mam teraz masę włosków, które zaczęły odrastać.

prawdziwa

Miria,wyobraź sobie,że miałam takie same odczucia,jak Ty.Markę Vichy uważałam za przereklamowaną,a jej produkty za wcale nie lepsze,niż te,które pochodzą z dużo niższych półek cenowych,jednak postanowiłam zaryzykować z Dercos Aminexil.Byłam wówczas zdesperowana.Był to kolejny "rzut" wypadania włosów.Tym razem bardziej intensywny,niż wcześniejsze.Włosy wychodziły mi garściami,na głowie pojawiły się duże prześwity,czym załamałam się całkowicie,bo maskowanie ich stawało się coraz trudniejsze,a każda fryzura wyglądała beznadziejnie.Stosowanie sprawdzonych do tej pory preparatów,nie przyniosło żadnych rezultatów.Wtedy w akcji desperacji sięgnęłam po Vichy,choć nie do końca wierzyłam,że mi pomoże.Fakt nie zdziałał cudów od razu,ale po jakimś czasie stosowania znacznie zmniejszył wypadanie i pobudził cebulki do wzrostu nowych włosów.Mam świadomość,że może to być indywidualna sprawa,ale ja byłam zadowolona z efektów działania tego preparatu,co jednak nie zmienia faktu,że powinien być tańszy.W tej chwili włosy znów zaczęły mi wypadać w ilościach sporo większych niż powinny,więc musiałam sięgnąć po odpowiednie kosmetyki radzące sobie z tym problemem.Tym razem wybrałam szampon i maskę Seboradin i zobaczymy,co z tego wyniknie.Mam nadzieję,że choć trochę pomogą,bo ze względu na koszty,nie chciałabym być zmuszona na zakup Dercosu.

Irmina79738

Witam, ja od ponad trzech miesięcy biorę skrzyp polny z witaminami, który zawiera między innymi biotynę i drożdże. Właściwie pierwsze efekty zobaczyłam u siebie po 2 miesiącach. Włosy są mocniejsze, bardziej lśniące i miękkie. Po prostu są w lepszej kondycji. No oczywiście odpowiednia, systematyczna pięlęgnacja (szampon, odżywka) też robi swoje. Pozdrawiam serdecznie. guest jest offline Zgłoś do moderatora Odpowiedz cytując

Miria

Prawdziwa, Seboridin nie zatrzymał wypadania włosów, ale sprawił, że zaczęły odrastać w bardzo szybkim tempie. Ta opcja do włosów wypadających jest z czarną rzepą i śmierdzi strasznie. Na dodatek codzienne stosowanie płynu na skórę głowy jest wykańczające. Używałam na wieczór przez trzy tygodnie (zalecana kuracja to 3 tygodnie + 1 tydzień przerwy) i rano myłam głowę, bo zapach był wkurzający.

car00lina

Wcierka Jantar pomaga przy wypadaniu i dzięki niej włosy także szybciej rosną/odrastają. Polecam

Julitta

Car00lina a czy całkowicie redukuje wypadanie włosów? Mam tą wcierkę, nie powiem wypadają trochę mniej (patrząc na umywalkę) jednak jak przeciągnę rękę po włosach to trochę ich jest. Używam ją od 3 tygodni i może to za wcześnie aby oczekiwać większych rezultatów?

Justyna35356

Może olejek arganowy w czystej postaci. Słyszałam że dużo dobrego działa. Przyspiesza wzrost i wzmacnia. Postawić na naturalne kosmetyki i olejki. Gdy mi mocno wypadały włosy stosowałam tabletki ze skrzypem i herbatki ziołowe. Bardzo mi to pomogło i do dzisiaj nie mam problemu z wypadaniem.

Julitta

Też się nad nim zastanawiałam, Justyna. Mam straszny problem z tymi wypadającymi włosami pewnie przez malowanie itp. jest okres, że nie wypadają mi wcale, ale po jakimś czasie zbieram je garściami. Miesiąc temu ścięłam je bardzo krótko, odbudowałam je, są lśniące, gładkie i nawilżone. Tylko wypadają ;/ próbowałam już kilku suplementów diety, piłam skrzyp i pokrzywę, nawet wcierałam kozieradkę (wyczytałam na blogu) ale nic nie pomogło. Teraz cała nadzieja w tej wcierce Jantar

Irmina79738

Szampon firmy Ce Ce of Sweden jest naprawdę godny polecenia,ma duże wzięcie i działa :-)

grincz01

Mojej mamie pomagała przez jakiś czas na wypadanie włosów nafta do włosów

mamatestuje

Oleje i naturalne kosmetyki mogą pomóc od zewnątrz, od środka warto zażywać witaminy . Też walczę z wypadającymi włosami, u mnie powodem jest stres, który jak wiadomo też ciężko ograniczyć :)

car00lina

Mogę jeszcze dodać, że picie drożdży i siemienia lnianego pomaga.

anka8661

O siemieniu lnianym nigdy nie słyszałam, że na wypadające włosy pomaga. Z tego co mi wiadomo jest dobry na problemy żołądkowe typ kac.

car00lina

Pomaga i picie i stosowanie go jako odżywki (na internecie wiele przepisów z których korzystałam). Po siemieniu lnianym można zaobserwować (przy regularnym stosowaniu) masę 'baby hair' czyli nowych włosów, no i oczywiście zmniejszenie wypadania. :)

ati57

a te preparaty z Vichy? Próbowałaś?

urszulan7

Mi włosy wypadaja strasznie , stosowałam suplementy i najrózniejsze mazzidła do włosów , ale chyba u mnie nic nie sprawdziło się na tyle by to polecać

Gosia92

U mnie na wypadanie świetnie sprawdziła się wcierka Jantar :)

grincz01

Ja dziś zacznę stosować wodę brzozową:-) jestem ciekawa czy coś pomoże moim włosom :-)

DOROTA11637

należy odżywiać sie dobrze, więcej naturalnych witamin oliwy , glinki białej kaolinowej do picia oraz zioło do picia Fo Ti Tien http://www.magicznyogrod.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=841&category_id=23&option=com_virtuemart&Itemid=54 pomaga wzmocnic włosy.

jutkasma

Może warto spróbować zagęszczania? Ja zagęszczam mikrowłóknami a konkretnie używam tego kosmetyku http://lucianohair.pl/kmax-zageszczanie-wlosow/9-kmax-25g-zageszczanie-wlosow-mikrowlokna.html. Efekty są bardzo zadowalające i to juz po chwili od użycia kosmetyku