zadbane ciało

Julitta

Dziewczyny :) jak dbacie o swoje ciało, figurę? macie jakieś swoje sekrety, które sprawiają, że czujecie się lepiej ? :)

Kolorowa

Ja lubię jednocześnie dbać o ciało i duszę. Raz w tygodniu staram się relaksować gorąca kąpielą. Potem nakładam maseczkę na twarz, na świeżo umyte włosy również maseczkę lub odżywkę i w czasie ich działania pochłania mnie lektura. To odpręża mój umysł chyba najbardziej. No i po zmyciu maseczek, jakiś dobry kremik (albo i gorszy ;-P to już różnie). Potem kremik na stopy i maseczka na noc na dłonie i rękawiczki bawełniane... tak wygląda mój wieczorny rytuał raz w tygodniu ;-)

Miria

Ja lepiej czuję się ze sobą od chwili, kiedy stwierdziłam, że martwienie się figurą/wałkami na brzuchu/cellulitem/naczyniakami(bardzo rozległymi)/wielkim nosem/okularami/innymi w tym stylu jest bez sensu. W życiu nie byłam na diecie po to, żeby schudnąć (zdarzało mi się ze względu na zdrowie, ale i tak oszukiwałam). Nie palę i nie paliłam nigdy, nie piję też alkoholu i kawy. Nauczyłam się dobierać ciuchy i robić makijaż, wyuczyłam swoją głowę systematyczności w stosowaniu kosmetyków pielęgnacyjnych. Za dwa tygodnie kończę straszne 31 lat. Ludzie uważają, że jestem drobna i szczupła (65kg przy 170 cm wzrostu, hahaha) i mam ze dwadzieścia trzy lata. "Niemartwienie się" figurą najwyraźniej przynosi skutki. ;) Polecam z całego serca.

Julitta

Podziwiam Cię Miria na prawdę :)

Justyna35356

Miria Dobre podejście ;) Ja zaczęłam czuć się lepiej odkąd poświęcam 30min dziennie na trening. Ciężko było się za to zabrać, ciągłe wymówki, a to mi się nie chciało, a to jutro rozpocznę, ale jakoś daję radę. Nie chodzi mi o chudnięcie, ale o lekkie wysmuklenie sylwetki by czuć się lepiej i to naprawdę pomaga. Także kilka minut pod prysznicem na wymasowanie ciała gumową rękawicą daje swoje efekty i odprężenie.

prawdziwa

Był taki czas,kiedy rozczulałam się nad niedoskonałościami swojego wyglądu.Najchętniej wtedy zmieniłam w sobie wszystko.Ale na szczęście nie trwało to długo.Zrozumiałam,że nie tędy droga.Przecież nikt tak na prawdę nie jest chyba idealny,dlatego warto zaakceptować siebie,takim,jakim się jest i nie próbować na siłę zmieniać swojego wizerunku,bo to często przynosi skutek odwrotny do zamierzonego. Powiem szczerze,że strasznie żal mi na przykład kobiet,które poświęcają niekiedy długie godziny na to,aby za pomocą grubej warstwy kosmetyków,ukryć swoje naturalne piękno,czy takich,które wiecznie są na diecie odchudzającej, odmawiając sobie przyjemności jedzenia.Kiedy widzę,jak w tym swoim dążeniu do doskonałości są czasem zgorzkniałe,chyba wolę być naturalna i poprzestać jedynie na stosowaniu niezbędnych kosmetyków.

Miria

Tu nie ma co podziwiać. Mam dużo innych problemów, a to, co inni uważaliby za niedoskonałość, przekuwam w zalety. Nie ukrywam całej ręki pokrytej czerwonymi plamami, ludzie się nawet dziwią, że tego nie chowam. A ja to robię z czystą premedytacją - ludzie mogą nie pamiętać mojej twarzy czy mojego imienia, ale rękę pamiętać będą zawsze. :)

Irmina79738

Bardzo ważny w wyglądzie naszego ciała, a przede wszystkim w utrzymaniu jego jędrności jest uprawianie sportów, To dzięki nim nasza skóra przez wiele lat utrzymuje świetny wygląd.

slavador

Ja ostatnio przekonałam się do depilacji laserowej to cudowna metoda, dzięki której w krótkim czasie zyskujemy całkowicie gładką skórę :) http://www.laserglamour.pl/index.php/zabiegi-depilacji-laserowej-w-lodzi/laser-light-sheer-duet-lodz.html :)

koziczka

Popieram Cię Prawdziwa! Bardzo dobrze to powiedziałaś, co nie znaczy, żeby o siebie nie dbać ;) Wtedy można szybko wpaść w tę drugą skrajność! Ja uwielbiam pielęgnację i te kilka chwil tylko dla siebie:) Pachnące kąpiele, milusie balsamiki.. Z takich moich "hopla", to już od kilku lat codziennie stosuję kremy na ujędrnienie piersi (marki różne). Czy stwarzają cuda? Trudno powiedzieć, jednak, gdybym ich nie stosowała, czy moje 40-letnie piersi byłyby nadal bez rozstępów? Ja tam wolę się zabezpieczać;)

niebieska

Wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem :) Nie widzę nic złego w dbaniu o siebie, zwłaszcza jeśli dodatkowo to nas relaksuje i sprawia nam przyjemność :) Oczywiście lepiej nie przesadzać jak ze wszystkim...

Denka

Staram się dbać o swoją skórę, regularnie ją nawilżać. Codziennie wieczorem stosuję masło do ciała. Na pewno słyszałyście o działaniu olejku arganowego? Kosmetyki, które mają go w składzie są naprawdę fajne, tylko trzeba poszukać odpowiednich tak aby olejek był na jednym z pierwszych miejsc. Uwielbiam masło do ciała Cece z linii Argan. Wspaniale nawilża i nie zostawia tłustej warstwy na skórze. W tym roku kupiłam je również dla mamy oraz siostry w prezencie na święta:)

niebieska

Denka słuszna uwaga - warto czytać składy. Często niestety coś, co się nazywa np. "olejek arganowy do włosów" tego olejku ma minimalną ilość, gdzieś na 3 m-cu od końca :)

ola56

Dużo ruchu w każdej postaci.

weronkaa84

Też popieram wypowiedź Prawdziwej :) A odnośnie strony kosmetycznej- to mam troszkę hopla na punkcie pielęgnacji. Raz w tygodniu olejuję włosy, oczywiście stosuję na nie tez balsamy po umyciu i jedwab GP na końcówki. Oprócz tego włosy myje metodą OMO. Raz w tygodniu robię peeling twarzy, nakładam te wtedy maseczki. Obecnie stosuję maseczkę Verony 4D z glinką szarą( najlepsza maseczka, jakiej do tej pory używałam:) Oczywiście dwa razy dziennie oczyszczam twarz żelem i nie zapominam o kremie do twarzy. Podobnie jak wyżej, raz w tygodniu stosuje peeling stóp i peeling całego ciała. Nie zapominam też o codziennym nawilżaniu skóry balsamami, masłami, itd :)

compelling

A ja po prostu używam kosmetyków rosyjskich i muszę przyznać, że są o wiele lepsze niż te polskie, np. http://www.farmana.pl/producenci/natura-siberica.html - wiem, że teraz bym ich nie zamieniła na żadne inne.

krystal

Ja jeśli chodzi o diety to już nie stosuję tego, co jest aktualnie modne, bo w ten sposób mam wrażenie, że się tylko organizm rozregulowuje i do niczego dobrego to nie prowadzi. Obecnie jestem na diecie odchudzającej, ale ułożonej przez dietetyka, przez panią, która przyjmuje w pracowni Psychorozwoju w Warszawie. Naprawdę polecam tę placówkę, bo są tam robione badania przed ułożeniem diety, a sam jadłospis nie zawiera produktów, których się nie lubi. Tu jest ich strona kontaktowa, gdyby któraś z was potrzebowała: http://psychoterapia-kielczyk.pl/

paulinka89

wypełniacz zmarszczek od flosleka ze złotem koloidalnym

Julia

Przede wszystkim nie stosuję żadnych diet, tylko ograniczam tłuszcze, słodkości oraz ze zwykłej herbaty przerzuciłam się na herbatę z pokrzywy, bo o wiele lepiej reguluje metabolizm i usprawnia pracę żołądka. Dodatkowo biegam tak 4-5 razy w tygodniu. Teraz miałam przerwę, ale to dlatego, że mnie choroba dopadła i nie czułam się na siłach. Wiadomo do tego kosmetyki, balsamy. To mój sposób na dbanie o siebie.

Katarzyna11

Ja staram sie po prostu odżywiać zdrowo, nie jeść za dużo słodyczy np :) Oprócz tego ważna jest codzienna pielęgnacja, przykładowo balsam i peeling. Mam fajny balsam do ciała z d-panthenolem, nazywa się skin clinic professioanl z bielendy. On dobrze nawilża i wygładza skórę, a peeling kawowy jeszcze ją ujędrnia

Marcelina

ja mam pytanie jak zadbać o siebie po ciąży? duzo kobiet twierdzi, że wrócę szybko do dawnej wagi, figury, bo jak będę karmić dalej piersią, to szybko zgubię kilogramy itd. Tylko co zrobić żeby ta skóra byłą nadal jędrna...?

Lowita

Ja staram się nie napychać jedzeniem i czasem idę na dłuższy spacer do parku, bo biegać nie lubię. Poza tym jestem typem osoby, która dba raczej o swoją kondycję umysłową ;) Wolę poczytać dobrą książkę niż iść na basen ;P

zmorka

ja staram się ćwiczyć, ale róznie to bywa

koziczka

Marcelina: przede wszystkim odżywiać się- nie mylić z objadaniem! Dopóki karmisz dziecko czasem się nie odchudzaj, bo to nie ma dobrego wpływu ani na mleko, którym karmisz dziecko, ani dla siebie. Niczemu tu nie przeszkadzają ćwiczenia: każdy lubi inną intensywność, nie forsuj się zanadto, ale tzw "brzuszki", ćwiczenia mające wpływ na biodra i uda są bardzo wskazane! Wystarczy po kilkanaście minut dziennie- ale systematycznie. Nie wiem, kiedy urodziłaś? W pierwszych miesiącach po porodzie dobrze jest nosić specjalne majtki "ściągające"- są one dość wysokie, obejmują cały brzuch i pośladki, są ze specjalnego materiału i tak uszyte, aby "trzymać w ryzach" nasz poporodowy brzuszek. Są dostępne i w sklepach, i na targu. No i jedne z najważniejszych: kosmetyki ujędrniające, p/rozstępom- używać systematycznie! Gdy skończysz karmić, pamiętaj o kremach do biustu! WARTO :)

ludwika

Ja przede wszystkim zaczęłam regularnie biegać rano i to daje mi pozytywną energie na cały dzien. Oprócz tego zmieniłam swoją diete tak, że spożywam więce owoców i warzyw a zrezygnowałam z fast-foodow (było ciezko) ale teraz juz mnie nie ciągnie doniezdrowych rzeczy :D

Lido3

Piję dużo wody, robię peeling z kawy, raz na jakiś czas i to zawsze poprawia mi humor. Z kosmetykami to nie mam ulubionej marki, czasami z różnych korzystam.

martynalo

ćwiczenia, duzo warzyw i owoców, a do ciała to rózni eteraz dorwałam z bielendy fajny krem do ciała slim corrector, to zapewnia odpowiednie nawilżenie dla skóry, ale staram się róznież pic duzo wody w ciagu dnia. Lubię tez peelingi do ciała, chyba moim faworytem był z sola morska z lidla

Katarzyna11

Ja miałam mały problem z cellulitem, zaczęłam trochę czytać i zdrowiej się odżywiać, do tego ćwiczyć. Wiadomo, że ważne są tez odpowiednie kosmetyki, teraz wypróbowuję preparat antycellulitowy z bielendy, z serii Slim cellu corector. Póki co widzę, że ciało jest bardziej jędrne i wygładzone,ale nie stosuję go jeszcze jakoś długo więc poczekam na większe efekty :)

Wiktoria2S

Ja staram się dużo ruszać, aby mieć dobrą przemianę materii. Siłownia 3x w tygodniu musi być. Ponadto raz w tygodniu robię porządny peeling całego ciała, moim ulubionym produktem jest peeling solny z serii Wellness z Rossmanna. Po peelingu na uda, pośladki, brzuch serum antycellulitowe Bielendy o właściwościach rozgrzewających Slim Cellu Corrector, lubię to przyjemne ciepełko jak się rozchodzi i wtedy czuję, że skutecznie walczy z tym paskudnym cellulitem. Poza tym po każdej kąpieli masuję uda i pośladki takim specjalnym masażerem z gumowymi kolcami, aby pobudzić krążenie.

Katarzyna11

To prawda że ruch jest bardzo ważny, bez tego nie wymodelujemy sobie super sylwetki. Oprócz tego warto kupić jakieś kosmetyki ujędrniające, ja teraz testuję wyszczuplające serum antycellulitowe Slim cellu corrector z bielendy. Fajnie wygładza i napina skórę, widzę póki co że cellulit się zmniejszył ale zobaczymy jeszcze jak będzie przy dłuższym stosowaniu

ewelajna

Ja uwielbiam oliwki do ciała-te dla dzieci.

zmorka

Ja się ostatnio skupiam na wybielaniu sobie uśmiechu. Niestety piję dużo kawy, palę też papierosy, a jak wiadomo nie sprzyja to ani bieli zębów ani świeżemu oddechowi - niestety. O ile na wybielanie zębów znalazłam już fajne i niedrogie metody tj. jak te tutaj: [url]http://www.zdrowienacodzien.pl/a-106-domowe-i-profesjonalne-sposoby-wybielania-zebow/[/url] o tyle walczę jeszcze o oddech. Wiem, że najlepiej byłoby rzucić palenie, ale to nie jest takie proste, na razie ratuję się odświeżaczami do ust, ale to tylko półśrodek - średnio skuteczny.

rudadagusia

Najlepsza jest dieta NŻT, trochę ruchu (ja wybieram basen) i rezygnacja z fast foodów:):):):)

muda22

Rower i basen i dużo wszelakiego sportu!

Aniula899

Staram sie troche cwiczyc i nie jesc fast foodów. Ale uzywam tez dobrych kosmetykow do ciala- chociazby seria slim cellu corrector z bielendy jest moim fawroytem. ladnie ujedrnia skorę i wygladza :)

Wiktoria2S

Przede wszystkim ruch, wszystko jedno jaki: spacer, siłka, rower, nordic walking. A najlepiej na powietrzu, wiadomo jest lato. Poza tym dieta, w miarę zdrowa, ale raczej bez fast foodów i ograniczająca sól, kostka gorzkiej czekolady od czasu do czasu, bo słodyczy nie da się całkowicie wyeliminować. A z zabiegów kosmetycznych raz w tygodniu peeling całego ciała, najlepiej gruboziarnisty (dobre ma rossmann) i oliwka po kąpieli (dobra jest z Bielendy z serii zmysłowa pielęgnacja), używam po każdym wieczornym prysznicu.

safarii

Staram sie byc aktywna i jesc zdrowo-gdy dobrze wygladam czuje sie lepiej. Ponadto ciało musi byc delikatne w dotyku i porzadnie nawilzone, zwykle siegam po olejki, bo nawilzaja lepiej niz balsamy, ale tym razem siegnelam po nowosc od bielendy- olejek w kremie z olejku abisynskiego. Stosuje go co prawda dopiero kilka dni, ale jest super, pozbylam sie czorstkich lokci i kolan, skora jest po prostu ladniejsza.

martynalo

@safarii ja mam od nich ten dwufazowy olejek rówiez dobrze naiwlża tylko trzeba chwile odczekać az się wchłonie

fidejka

hej, ja czasem ćwiczę w domu, a ogólnie chodzę na fitness ;) a dlaczego fitness? [url]http://www.obk.pl/chcesz-zadbac-o-zdrowie-i-urode-postaw-na-fitness/[/url] samo zdrowie i przyjemność :) a i poznałam super koleżanki na fitnesie :) w końcu nie siedzę jak kura domowa ciągle w domu tylko robię coś dla siebie i swojego zdrowia

klakla

Ja od kiedy poczytałam o tym https://notatek.pl/nowotwory-a-stan-odzywienia to o ciało dbam przede wszystkim dietą :) dodatkowo troche ruchu codziennie i czuje sie genialnie

Wiktoria2S

Ja mam z Bielendy olejek w kremie kokosowy. Lubię go, bo dosyć szybko się wchłania i nie tłuści ubrań. Właściwie wrzuciłam go do koszyka, bo podobał mi się jego zapach, no i zerknęłam na skład, który jest dobry, bo jest w nim dużo naturalnych składników.

martynalo

@wiktoria2S jeszcze więcej naturalnych składników ma maso vegan friendly ;) bardzo je lubie

safarii

@Martynalo dokladnie, a dodatkowo vegan frendly jest bogate w witaminy, wiec szybko regeneruje skore, dobrze nawilza, poprawia jednrnosc i elastycznosc.

krystal

No niestety mam skłonności do tycia. Tak wieć staram się regularnie ćwiczyć oraz zdrowiej odżywiać. Tak aby nie złapać zbyt wielu dodatkowych kilogramów.Nie stosuję żadnych restrykcyjnych diet ale zmieniłam nieco swoje codzienne odżywianie sie . Czyli: wyeliminowałam słodycze oraz tłuste rzeczy piję wyłączznie wodę. Nie piję już słodzonych napojów a także jem dużo owoców i warzyw

pawjol

Ja zrzuciłam brzuszek, ćwicząc na siłowni. Trenerzy dobrali ćwiczenia na te partie ciała, które chciałam wymodelowac i efekt jest świetny :) uzyskany w stosunkowo krótkim czasie, ale przede wszystkim bez nadmiernego wysiłku, bo treningi były dostosowane do moich możliwości :) myślę, że to super alternatywa dla ludzi, którzy chcą połączyć odchudzanie z fajną zabawą. W Klubie Fitness, do którego uczęszczam panuje super atmosfera, a ludzie są przemili. Ćwiczymy w małych grupkach, bo członkostwo jest ograniczone :)

Wiktoria2S

Trzeba regularnie i w miarę zdrowo się odżywiac, pić około 2-3 litrów wody dziennie, ruszać się (siłka, spacery), no i używać dobrych kremow do twarzy, balsamów (serum Bielendy do ciała) albo olejków nawilżających (kokosowy, arganowy)

Denka

Ćwiczenia Dobra dieta Jednak ostatnio zdecydowałam się na mezoterapię igłową na brzuch. Tak tak. Nie bylam w stanie zrzucić wcześniej brzucha. Dzięki mezoterapii się udało.

safarii

w dbaniu o cialo polecam rewelecyjne serum bielendy-slim cellu corrector, ktory bardzo dobrze napina skore, wygladza ja i dzieki temu cellulit widocznie sie zmniejsza. W moim przypadku zmniejszyly sie rowniez rozstepy, staly sie mniej widoczne.

Wiktoria2S

Oprócz ćwiczeń, masaży i diety, aby skóra dobrze wyglądała, a w szczególności nogi, które przeważnie latem są blade i białe, co śmiesznie wygląda na plaży, używanie kremu korygującego od bielendy, który nadaje skórze lekko opalony odcień i maskuje drobne zaczerwienienia i pajączki.

fidejka

wbrew pozorom strasznie łatwo się zapuścić:/ ja niestety mam okropny problem z cellulitem, ale odkryłam ostatnio produkt Therm line i jest rewelacyjny, bo skóra mi się napięła i już mogę bez obaw wskoczyć w kieckę. ale mam też problem z wrastającymi włoskami, ale na to nie umiem lekarstwa wynaleźć